EFC 56: HARATYK ZAWALCZY W WALCE WIECZORU

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-11-19

Dziewiątego grudnia odbędzie się gala EFC Worldwide 56 w Johannesburgu. W walce wieczoru zobaczymy naszego reprezentanta Rafała Haratyka, który zawalczy z Dricusem Du Plessisem, mistrzem kategorii półśredniej. Zawodnikowi publiczności wypadł rywal, a w zamian zawalczy w kategorii średniej, ta walka nie będzie miała statusu mistrzowskiej. Mimo wszystko podopieczny Damiana Herczyka może czuć się doceniony, bo będzie w karcie walk wyżej niż pojedynki o tytuły mistrzowskie.

Haratyk w roku poprzednim zadebiutował w tej właśnie federacji, szybko zwyciężając z zawodnikami publiczności. W tym roku Rafał wystąpił w Polsce, na FEN 11 przegrał z Marcinem Naruszczką i doznał poważnej kontuzji, jednak na szczęście szybko wrócił do zdrowia. W ostatniej walce 'Polish Tank' wystąpił na EFC Worldwide 50, pod koniec pierwszej rundy zastopował uderzeniami ściągniętego w zastępstwie Gordona Roodmana.

"Stillknocks" w swoim dorobku ma dziewięć walk, osiem zwycięstw i jedną porażkę, a wszystkie walki kończy przed czasem, aż sześć przez poddanie i dwa po uderzeniach. Jedyna potknięcie Dricusa miało miejsce w roku 2014, kiedy to przed czasem zapewnił mu gorycz porażki Garreth McLellan, teraz walczący w największej federacji na świecie. Po tej walce zaliczył kolejne cztery wygrane, a w tym roku wystąpił tylko raz, na jubileuszowej 50 edycji. Wtedy Plessis zdobył pas, w trzeciej odsłonie poddając Martina vana Stadena.