KLZ: ZAPOWIEDŹ 4. KOLEJKI

- To był piękny spektakl, wydaje mi się, że dzięki połączeniu stylów - wolnego, klasycznego i zapasów kobiet powstało coś wyjątkowego – stwierdził po meczu KLZ Andrzej Wroński, dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich. Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po rozegraniu 3.kolejki Krajowej Ligi Zapaśnicze, a już w środę (23.11.) czekają nas kolejne, ogromne emocje, związane z zawodową ligą zapaśniczą.

Ostatnia, 3.kolejka to była świetna reklama polskich zapasów i promocja tych widowiskowych rozgrywek. Mecz, który był pokazywany w TVP SPORT, czyli starcie niepokonanej Unii Racibórz z AKS-em Białogard może być prezentowany jako wizytówka KLZ. W tym meczu było wszystko, wspaniałe walki, zwroty akcji, a co najważniejsze pojedynek trzymał w napięciu do ostatniego starcia, która zadecydowała o ostatecznym wyniku na korzyść gospodarzy.

Ozdobą meczu był pojedynek w kat. 97 w stylu wolnym. Zbigniew Baranowski stoczył bój z Sebastianem Jezierzańskim. To był prawdziwa bitwa tytanów. Po niezwykłym, chyba najlepszym pojedynku kolejki, wygrał Baranowski, uczestnik IO 2:1

Nie mniej ciekawie było Piotrkowie Trybunalskim, gdzie miejscowy AKS Wrestling Team po raz pierwszy przed własną publicznością zmierzył się z AZ Supra Brokers Wrocław. Kapitalna oprawa, wspaniała atmosfera na trybunach i mnóstwo emocji, tak w skrócie wyglądał ten mecz. Gospodarze wygrali 8:1, ale wynik nie odzwierciedla tego co działo się na macie. Pojedynkiem meczu było starcie najlepszych klasyków w kategorii 66 kilogramów - Mateusz Bernatek kontra Dawid Kareciński. Walka była zapowiadana jako rewanż za ostatnie mistrzostwa Polski, gdzie górą był Dawid. Wspaniały pojedynek zakończył się remisem 2:2 (to też nowość w lidze). - To był piękny spektakl, wydaje mi się, że dzięki połączeniu stylów wolnego, klasycznego i walk kobiet powstało coś wyjątkowego, na początku byłem sceptyczny, ponieważ nikt na świecie nie organizował jeszcze ligi w takiej formule, ale teraz uważam, że to był dobry pomysł i wiem, że Krajowa Liga Zapaśnicza okaże się sukcesem – powiedział Andrzej Wroński, legenda polskich zapasów. 

W ostatnim meczu w Poznaniu oglądaliśmy zacięty bój. WKS Grunwald dopiero w przedostatnim pojedynku zapewnił sobie zwycięstwo w meczu 5:4 nad drużyną ze stolicy.

Po trzech kolejkach KLZ na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw AKS Wrestling Team. Druga jest Unia, która ma tyle samo punktów. Na trzecim miejscu z jedną porażką na koncie WKS Grunwald. Na piątym miejscu AKS. Tabelę zamykają dwie drużyny – AZS AWF i Supra, który jeszcze nie wygrały w lidze. 

W 4.kolejce (23.11.) AKS BIAŁOGARD zmierzy się z AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW. To spotkanie będzie pokazywane na żywo w TVP SPORT. Początek transmisji 17.55. UNIA RACIBÓRZ będzie podejmować w Arenie Rafako WKS GRUNWALD POZNAŃ. Drużyna ze stolicy AZS AWF we własnej hali stoczy bój z liderem rozgrywek AKS WRESTLING TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI. Wszystkie mecze zostaną rozegrane o godz. 18.00.

ROKSANA LIDERKĄ

W dotychczasowych trzech kolejkach Krajowej Ligi Zapaśniczej na macie pojawiło się już 70 zawodników. Tylko ośmiu może pochwalić się kompletem trzech zwycięstw. W indywidualnym rankingu (na podstawie bilansu punktów technicznych) zawodników Krajowej Ligi Zapaśniczej prowadzi Roksana Zasina (AKS Wrestling Team Piotrów Trybunalski), wyprzedzając Magomedmurada Gadzhieva (AKS Białogard) i Annę Łukasiak (AZS AWF Warszawa). Komplet zwycięstw na swoim koncie mają także Taybe Yusein (AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski), Łukasz Banak (AZ Supra Brokers Wrocław), Patrycja Sperka (Unia Racibórz), Adrian Hajduk (Unia Racibórz) i Zbigniew Baranowski (AKS Białogard).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.