RIZIN FF: NOWE POJEDYNKI W KARCIE WALK

Dwudziestego dziewiątego grudnia w Saitamie odbędzie się kolejna edycja gali Rizin FF, a do karty walk zostały dodane nowe ciekawe pojedynki.

W kategorii lekkiej Daron Cruickshank, były zawodnik UFC, podejmie doświadczonego zawodnika publiczności Satoru Kitaoke. Amerykanin po zwolnieniu z największej federacji na świecie stoczył już dwie walki. W Japonii po uderzeniach zastopował doświadczonego Shinji Sasaki, poddał utytułowanego kickboxera Andy Souwera. Japończyk po nieudanej walce o pas w federacji Pancrase, zaliczył kolejne dwa zwycięstwa, szybko poddając Leonardo Mafre, byłego zawodnika UFC.

Wspomniany już utytułowany kickboxer Andy Souwer będzie chciał udanie wrócić na tor zwycięstw w kolejnym wyzwaniu, bo będzie nim doświadczony Kazuyuki Miyata. Holender zadebiutował w MMA w poprzednim roku, efektownie przed czasem stopując Yuichiro Nagashime. W ostatniej walce stanął do wielkiego zadania i nie dał rady powstrzymać Darona Cruickshanka. Andy jednak znany jest najbardziej z K-1, w tej formule toczył pojedynki w najlepszych federacjach na świecie i bił się z utytułowanymi zawodnikami. Sam rekord Souwera robi wrażenie, bo wygrał 160 walk, przegrał 19, a aż 98 skończył przed czasem. Miyata toczył pojedynki w prestiżowej federacji Dream, a wrócił po dwóch latach przerwy w roku 2014, poddając zawodnika z Kazachstanu. Oglądaliśmy go także w Rizin FF, gdy przed czasem przegrał w pojedynku kickboxerskim.

Ciekawie prezentuje się także walka pań, niepokonana Kanako Murata podejmie doświadczoną Rini Nakai. Murata w tym roku stoczyła już trzy walki, zaczęła w Stanach Zjednoczonych, gdzie na gali KOTC w trzeciej rundzie po uderzeniach zastopowała Maie Stevenson. W ostatnich dwóch walkach Kanako wystąpiła w Japonii, szybko pokonując Ilone Wiljmans, a po jednogłośnej decyzji sędziów Kyre Batare. Po dwóch porażkach w karierze w UFC, Nakai zdecydowała odejść z federacji. Zawodniczka z Japonii wróciła do federacji Pancrase, po uderzeniach stopując Raike Emito oraz Charlene Watt.

Ostatnim dodanym starciem do karty walk jest kontrowersyjne zestawienie Gabrielle Garcia z 52 letnią-letnią Shinobu Kandori. Brazylijka znana jako jedna z najlepszych zawodniczek na świecie w grapplingu, stoczyła już w tym roku dwie walki. 'Gabi' w kolejnych starciach w Japonii poddała w drugiej rundzie Anne Maliukovą z Rosji oraz Destanie Yarbrough ze Stanów Zjednoczonych. Kandori zadebiutowała w roku 1995, szybko przegrywając w debiucie, a w następnych dwóch walkach szybko zwyciężyła. Następnie Shinobu wystąpiła trzy lata później i następny start także odbył dwa lata później, czyli w roku 2000. W tych walkach również szybko poddawała swoje przeciwniczki. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.