MACIEJ RÓŻAŃSKI: GŁÓD WALKI JEST OGROMNY

Przedstawiamy rozmowę z Maciejem Różańskim, który stoczy swoją kolejną walkę po dłuższej przerwie. Zawodnik ze Szczecina stanie tym razem do walki w stolicy Czech, na gali Euro FC 02. Jedenastego marca zmierzy się z niepokonanym do tej pory Stevenem Cnudde.

'Maciako' w poprzednim roku miał bardzo przebojowy okres, bo stoczył aż cztery walki. Maciej pierw na Arenie Berserkerów 7 po ciężkiej walce poddał pod koniec trzeciej rundy Christophera Jacquelina, a następnie nie miał szczęścia do rywali, którzy wypadali w ostatniej chwili. Różański miał nie wystąpić na FEN 8, jednak z pomocą kibiców i kolegów, ściągnięto mu zawodnika i ostatecznie wystąpił, szybko poddając Alexa O'Toole. Kolejne starty to szybkie zastopowanie zawodnika z Węgier na Arenie Berskerów 8, a w kolejnej stanął do największego wyzwania w karierze, na gali we Włoszech. Wtedy podopieczny Piotra Bagińskiego wystąpił na Venator FC 2, doznał pierwszej porażki w karierze, po jednogłośnej decyzji sędziów z Jackiem Hermanssonem, aktualnie zawodnikiem UFC.

- Cześć Maciek. Jak samopoczucie przed najbliższą walką?
Maciej Różański: Cześć, jestem zadowolony, że w końcu wracam.

- Przeszedłeś operację, masz za sobą długą przerwę, jest już dużo lepiej?
MR: Jest już dużo lepiej. Dzięki nowym metodom leczenia i profesjonalniej rehabilitacji w St-Medical, jestem w stanie przygotować się do walki, a 11 lutego walczyć na 110%.

- Długo nie widzieliśmy cię w klatce, więc głód walki jest zapewne duży?
MR: Głód jest ogromny, chcę znów poczuć ten smak zwycięstwa. Tak się złożyło, najpierw przez pół roku nie mogli mi znaleźć walki, a później zerwałem więzadło. Razem będzie ponad rok, ale dla mnie to już nie pierwsza taka przerwa.

- Jak wyglądają przygotowania do najbliższej walki?
MR: Tak, jak wcześniej, głównie będę trenował w Berserkers Team i stójkę szlifował w Fight Academy. Pierwsza część przygotowań to głównie wdrażanie się w sparingi, praca nad kondycją i siłą. Dwa miesiące przed startem mocne sparingi, na koniec trenowanie planu taktycznego i szybkości.

- Twoim rywalem będzie Steven Cnudde. Co wiesz na jego temat?
MR: Wiem, że jest niepokonany, że jest silny fizycznie, a styl bazowy to judo. Oglądałem jego walki i żadną z płaszczyzn nie zrobił na mnie wrażenia.

- Euro FC to ciekawa organizacja. Na pewno cieszy fakt, że ostatnio widzimy cię w mocnych federacjach?
MR: Cieszę się, że znowu mogę walczyć dla mocnej zagranicznej organizacji. Zwycięstwa na takiej gali zbliżą mnie do moich sportowych celów.

- Ostatnia przegrałeś z Jackiem Hermanssonem. Co poszło nie tak?
MR: Przede wszystkim zawaliłem ważenie. Przed ważeniem siedziałem 4 godziny w saunie, w dresie. Bardzo szybko opadłem z sił i nie mogłem wykorzystać swoich okazji. Nie twierdzę, że na pewno bym wygrał, ale na pewno dużo lepiej bym wypadł.

- Teraz obserwujesz karierę Jacka Hermanssona w UFC?
MR: Staram się śledzić jego karierę i liczę, że jeszcze kiedyś będę miał okazję się zrewanżować.

- Organizacja Venator FC po kolejnej gali stwierdziła, że Włochy nie są jeszcze przygotowane na MMA. Szkoda, bo organizacja miała duży potencjał?
MR: Szkoda, od strony zawodnika to była świetna gala. Warunki, finanse i sposób podejścia do zawodnika, wszystko było na wysokim poziomie. Liczę, że jeszcze wrócą i będzie dane mi tam zawalczyć.

- Także zaliczyłeś debiut w FEN. Od tego czasu cisza, czy dostałeś jeszcze ofertę, i oczywiście czy jesteś nią zainteresowany?
MR: Była jakaś propozycja, ale byłem świeżo po zabiegu. Jeżeli kontrakt będzie odpowiedni, to chętnie zawalczę.

- Jakie plany/cele sobie aktualnie wyznaczasz na przyszlość?
MR: Najbliższy cel to wygrać walkę na EFC. Od początku moim priorytetem były największe organizacje na świecie, wiec moim nadrzędnym celem jest walczyć dla UFC i tego się trzymam.

- Dziękuję za rozmowę. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić, lub komuś podziękować to proszę bardzo.
MR: Chciałbym zachęcić wszystkich do oglądania mojej najbliższej walki, na moim profilu - https://web.facebook.com/MMA.Rozanski/ będę podawał informacje na temat biletów i streama. Dziękuję trenerom oraz sponsorom: EXPED EXPED Poland, Kominki Arysto - producent wkładów kominkowych, Iron Horse Series, Ground Game Polska, Alsecco, BENBRUK.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.