ME SHINKYOKUSHIN 2016 SOFIA

W zakończonych Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin, których gospodarzem w tym roku była stolica Bułgarii Sofia. Start naszej kadry był bardzo owocny. W sumie nasi karatecy przywieźli dwadzieścia jeden medali, w tym, cztery złote, cztery srebrne i trzynaście brązowych.

W Mistrzostwach brali udział kadeci U16, Juniorzy U22 i Seniorzy, którzy startowali bez podziału na kategorie wagowe. Polska była reprezentowana przez 53 zawodniczki i zawodników, którzy na co dzień trenują w klubach rozsianych po terenie całej Polski. Nasz kraj jak co roku reprezentowało wielu młodych i bardzo utytułowanych zawodników. Mistrzostwa zgromadziły blisko 400 zawodników z 24 państw.

W najbardziej prestiżowej konkurencji tj. otwartej kategorii wagowe bardzo udany start zaliczyła Marta Lubos, która po bardzo wyrównanej walce finałowej została Wicemistrzynią Europy Seniorek. Wielkim sukcesem jest również występ Agaty Winiarskiej - brązowy medal oraz Marka Wolnego który również stoczył bardzo dobrą walkę i zdobył trzecie miejsce. Dodatkowo Marek Wolny otrzymał puchar za zwycięstwo w tameshiwari – 'teście rozbijania przedmiotów'. W walce półfinałowej Marek zdecydowanie przeważał nad Litwinem Guzauskasem, byliśmy wręcz pewni, że zobaczmy naszego reprezentanta w finale, jednak doświadczony Litwin potrafił w ostatnich 15 sekundach walki zrobić korzystne wrażenie na sędziach i to on zmierzył się w finale Vasylim Vangelovem z Bułgarii. Zwycięzcą w tej najbardziej prestiżowej konkurencji okazał reprezentant Litwy.

Polski faworyt Maciej Mazur przegrał z reprezentantem Azerbejdżanu Salahadem Hasanowem przez tzw. Wagę (jeśli w regulaminowym czasie walki sędziowie nie są wstanie wskazać zwycięscy wówczas decyduje waga) Maciej miał niewielką przewagę, ale tylko jeden sędzia przyznał wygraną więc o porażce naszego zawodnika zadecydowała waga, większa o blisko 12 kg u naszego zawodnika. Genialnie zaprezentowała się też Monika Zielińska wygrywając swoją kategorię i uzyskując tytuł Mistrzyni Europy w kumite Młodzieżowców u22 (-65kg). Trzecie miejsca wywalczyła szóstka zawodników: Paula Malikowska (-60kg), Anna Bielska (-60kg), Agata Chaba (+65kg), Dominik Parol (-65kg), Daniel Sternik (-70kg) i Jakub Tęcza (-80kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.