MAŁGORZATA DYMUS: CHCĘ WALCZYĆ Z NAJLEPSZYMI

Przedstawiamy rozmowę z Małgorzatą Dymus, która siedemnastego grudnia w Karpaczu, na gali Laides Fight Night 4 stoczy ważną walkę z doświadczoną Danielą Graf.

Małgorzata Dymus (3-3-0) to ambitna i utytułowana zawodniczka. Ma na koncie medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. W Polsce, obok Judyty Niepogody, którą mogliśmy podziwiać w klatkoringu LFN podczas walki wieczoru na gali federacji w Warszawie, uznawana jest za zawodową czołówkę formuły K-1 w kategorii koguciej.

- Cześć Małgosiu. Jak samopoczucie przed walką?
Małgorzata Dymus: Witam serdecznie czytelników Sporty-Walki.Org. Samopoczucie przed walką bardzo dobre.

- Jak wyglądają przygotowania do najbliższego starcia?
MD: Przygotowuję się w klubie Puncher Wrocław, pod okiem trenera Janusza Janowskiego. Wszystko idzie zgodnie z planem. Za mną najcięższy tydzień, który przepracowałam w "jednym kawałku", mam tutaj na myśli, że obyło się bez kontuzji. Teraz tylko szybkość, odpoczynek i walka.

- Twoją przeciwniczką będzie Daniela Graf. Co wiesz na jej temat?
MD: O mojej rywalce wiem, że walczyła w tym roku w Glory, największej i najbardziej prestiżowej organizacji kickboxingu na świecie. Wielu fighterów marzy o występie dla tej organizacji.

- Rywalka ma duże doświadczenie w zawodowej karierze. To dla ciebie dodatkowa motywacja?
MD: Tak. Daniela stoczyła prawie 30 zawodowych pojedynków. Szczerze? Nie ma to dla mnie znaczenia. Rekord nie walczy. Dla mnie bardziej istotne jest z kim się walczyło. Ja chcę walczyć z najlepszymi na świecie. Oczywiście, zawsze szanuję swoją przeciwniczkę i do ringu wchodzę zmotywowana na 100%.

- Twój rekord to 3-3, na pewno celem jest poprawienie go?
MD: Tak, moim celem jest poprawienie rekordu. Ostatnie 3 porażki poniosłam na wyjazdach i mam nadzieję, że teraz odniosę zwycięstwo.

- Powiedz coś więcej o swoich osiągnięciach w karierze amatorskiej?
MD: Moim największym dotychczasowym sukcesem jest złoty medal Mistrzostw Europy WAKO w K-1, wywalczony w tym roku w Mariborze. Jestem dwukrotną Mistrzynią Polski w K-1. Brązową medalistką Mistrzostw Świata i Europy WAKO w K-1. Zdobywczynią Pucharu Świata. V-ce Mistrzynią Świata WAKO juniorów. Mój dorobek medalowy to 35 medali, różnych imprez krajowych i zagranicznych.

- Jakie masz plany i cele na rok 2017?
MD: W marcu są Mistrzostwa Polski. Później pewnie Puchar Świata. I wreszcie występ na lipcowych Igrzyskach The World Games, na które serdecznie zapraszam do Wrocławia. Kwalifikacją do tej imprezy były tegoroczne Mistrzostwa Europy w K-1. To najbliższe cele sportowe.

- Dziękuję za rozmowę. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić, lub komuś podziękować to proszę bardzo.
MD: Korzystając z okazji, chciałabym bardzo podziękować mojemu tacie i jego firmie NIKO BUD, który wspiera mnie przez całą karierę. Całemu klubowi Puncher Wrocław, za codzienną ciężką pracę i świetną atmosferę, oraz firmie Pit Bull West Coast, za odzież do trenowania. A także tym, którzy mi kibicują. Dziękuję za wywiad. Pozdrawiam!

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.