UFC ON FOX 23: ALESSIO DI CHIRICO W KARCIE WALK

Dwudziestego ósmego stycznia w Denever, na gali UFC on FOX 23, swoją kolejną walkę w największej federacji na świecie stoczy dobrze znany w naszym kraju Alessio Di Chirico, który zawalczy z Erikiem Spicely.

Zawodnik ten w 2014 roku w Las Vegas zdobył tytuł amatorskiego mistrza świata IMMAF w kategorii półciężkiej, pokonując między innymi naszego reprezentanta Karola Linowskiego. W styczniu 2015 roku pojawił się po raz pierwszy w Polsce, by w Warszawie, w zawodowym pojedynku uderzeniami odprawić z kwitkiem Adama Kowalskiego. Dwa miesiące później w Czechach równie pewnie pokonał też doświadczonego Andre Reindersa, przedłużając w ten sposób swoją nieprawdopodobną serię zwycięstw do 8 wygranych z rzędu, do tego wszystkie walki skończył przed czasem. Di Chirico reprezentuje klub Hung Mun MMA Studio w Rzymie, a jego trenerem jest włoski szkoleniowiec Fabio Ciolli. W ostatnim starcie przed przejściem do największej federacji na świecie, Alessio po dość dyskusyjnej decyzji sędziów pokonał Andrzeja Grzebyka na FEN 9. Co ciekawe, w kolejnym starcie przymierzano Włocha do karty walk FEN 11, w starciu z Antkiem Chmielewskim, do tego starcia jednak nie dojdzie. Alessio zadebiutował w UFC w Chorwacji, po dyskusyjnej decyzji sędziów przegrał z Bojanem Velickoviciem. W ostatnim starciu Włoch wystąpił w Kanadzie, gdzie po trudnej walce i niejednogłośnej decyzji sędziów wypunktował Garetha McLellana.

Amerykanin zaliczył osiem zwycięstw, w tym tylko dwa po decyzji sędziów, pozostałe kończył błyskawicznie przed czasem, a wszystkie walki odnotował w federacji CES. Następnie Eric wystąpił w programie TUF 23, po dwóch dobrych walkach musiał uznać wyższość Andrewa Sancheza. Mimo wszystko "The Dream Catcher" zadebiutował na UFC Fight Night 91, a Sam Alvey szybko zapewnił mu pierwszą porażkę w rekordzie. W ostatniej walce wystąpił w 'jamie rywala', jednak zaskoczył wszystkich poddając w pierwszej rundzie Thiago Santosa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.