UFN 107: PIĘĆ WALK DODANYCH DO ROZPISKI

18 marca odbędzie się gala UFC Fight Night 107 w Londynie. Gala będzie pożegnaniem z MMA Brada Picketta (25-13), którzy skrzyżuje rękawice z Henrym Brionesem (16-6-1). Dziś poznaliśmy kolejnych dziesięciu wojowników, którzy wejdą do oktagonu.

Ciekawie zapowiada się starcie Leona Edwardsa (12-3) z Vincentem Luque (11-5-1). 25-letni Anglik  w 2016 roku wygrał dwie walki. Pokonał Dominica Watersa i Alberta Tumenova. W swojej karierze pokonał trzech Polaków. Najpierw pokonał przez TKO Damiana Złotnickiego, później przez decyzję Pawła Zwiefka i na UFC Fight Night 72- Pawła Pawlaka. Luque to były uczestnik TUFa.  W finale przegrał z Michaelem Gravesem. W kolejnych czterech walkach zawsze z oktagonu wychodził zwycięsko.

W rozpisce znalazła się walka w wadze lekkiej pomiędzy Teemu Packalenem (8-1) , a Marc’em Diakiese (11-0). Fin w swojej pierwszej walce pokonał Grzegorza Szulakowskiego. W debiucie w UFC spotkał się w oktagonie z Mickaelem Lebout. Zawodnik, który walczył między innymi dla PLMMA wygrał przez decyzję.  Diakiese to niepokonany, były mistrz organizacji BAMMA w wadze półśredniej. W debiucie dla najlepszej organizacji MMA na świecie pokonał przez TKO Łukasza Sajewskiego. Później jego wyższość musiał uznać Frankie Perez.

Ponadto podczas gali Tom Breese (10-1) podejmie Oluwale Bamgbose (6-2). Anglik dla najlepszej organizacji na świecie stoczył cztery walki. Niestety w ostatniej potyczce przez nie jednogłośną decyzję uległ z Seanem Stricklandem.  Walka w Londynie będzie dla niego debiutem w nowej kategorii wagowej. Oluwale trzykrotnie wchodził do oktagonu UFC i tylko raz wychodził ze swojej konfrontacji zwycięsko. Podczas UFC Fight Night 83 pokonał przez nokaut Daniela Sarafiana.

W Londynie do oktagonu wejdzie także Scott Askham (14-3), a jego rywalem będzie Brad Scott. Będzie to także bratobójczy pojedynek. Anglik jak do tej pory wygrał dwie walki dla UFC i dwukrotnie musiał uznać wyższość swojego rywala. Przez nie jednogłośną decyzję uległ m.in. z Krzysztofem Jotko. W ostatniej potyczce uległ przez decyzję z Jackiem Hermanssonem. 27-letni Scott w ostatniej walce również musiał uznać wyższość Krzysztofa Jotko.  W UFC wygrał dwie walki i trzykrotnie schodził z oktagonu pokonanym.

Ostatnią walką dodaną do rozpiski jest walka w kategorii półciężkiej. Reprezentant gospodarzy Darren Steward (7-0) podejmie Francimara Barroso (18-5). Brytyjski weteran w ostatniej walce spotkał się ze swoim przyszłym rywalem. Starcie zakończyło się jako no contest. Była to jego pierwsza walka dla UFC. Dużo bardziej doświadczony w walkach dla najlepszej organizacji na świecie jest Francimar Barroso. Jego aktualny bilans to 3-2,1 No contest.

Ponadto w main evencie zawalczą:

Joe Duffy (15-2)- Reza Madadi (14-4)

Makwan Amirkhani (13-2)- Arnold Allen (11-1)

Jimi Manuwa (16-2)- Corey Anderson (9-2)

Brad Pickett (25-13)- Enrique Briones (16-6-1)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.