FEN 15: MATEUSZ GŁĄB vs LEONID SMIRNOV

Na kilka dni przed galą FEN 15 Final Strike w lubińskiej hali RCS z karty walk z powodu kontuzji wypada faworyt miejscowej publiczności, reprezentujący Streffa Fight Team Lubin - Michał Miłek. W sobotnim pojedynku wagi lekkiej z utalentowanym Mateuszem Głąbem  zastąpi go Białorusin Leonid Smirnov.

Leonid Smirnov ma 30 lat i reprezentuje jeden z bardziej znanych klubów zza polsko-białoruskiej granicy – Amstaff Grodno. Na koncie ma dwie zawodowe walki, obie stoczone w ubiegłym roku w Polsce. W debiucie na gali Night of Heroes 4: Sportowe Zagłębie vs Reszta Świata potrzebował tylko 19 sekund, aby znokautować Macieja Delikowskiego – po dwóch celnych ciosach na szczękę Polak znalazł się na deskach i sędzia kilka sekund później musiał przerwać tę walkę. W drugiej swoim występie, w walce wieczoru gali WCA 3 Fight Night w Warszawie, Białorusin musiał uznać wyższość młodszego, ale znacznie bardziej doświadczonego Jakuba Kowalewicza, który uderzeniami w parterze zakończył pojedynek pod koniec pierwszej rundy.

25-letni Mateusz Głąb będzie dla Leonida Smirnova trudnym rywalem, bo młody fighter WroX Gym Wrocław, zdobywca Pucharu Świata i multimedalista Pucharu Europy w taekwondo, jest uważany za jednego z najzdolniejszych polskich zawodników MMA młodego pokolenia. Jako zawodowiec debiutował rok temu na gali FEN 10 Gold Edition w Lubinie, pokonując przed czasem Pawła Kordylewicza. Później dopisał do swojego rekordu jeszcze dwa zwycięstwa – w maju na FEN 12 Feel The Force po zaciętej, zakończonej dogrywką walce wygrał na punkty z Michałem Miłkiem, a w listopadzie odniósł spektakularne zwycięstwo na gali Celtic Gladiator 10 w Londynie, gdzie w zaledwie 21 sekund rozprawił się z Anglikiem Stevem McDonaldem.

Bilety na sobotnią  galę FEN 15 w Lubinie można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. W dniu gali dostępne będą również w kasach hali RCS. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.