KLZ: STARCIE GIGANTÓW

Już 25 stycznia startuje runda rewanżowa Krajowej Ligi Zapaśniczej. W hitowym pojedynku pierwszej kolejki lider, AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, zmierzy się z naszpikowanym olimpijczykami Grunwaldem Poznań. Początek meczu o godz. 20.00. Transmisja na żywo w TVP Sport.

AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski to jedyna dotąd niepokonana drużyna KLZ. Przed rundą rewanżową zespół wzmocnił jeszcze Mariusz Łoś, który będzie walczył w kat. 59 kg w stylu klasycznym.

Chcemy być liderem do końca sezonu, celujemy w mistrzostwo Polski. Jednak mecz z Grunwaldem będzie trudny. To rywal zdecydowanie bardziej wymagający niż w pierwszej rundzie, kiedy wygraliśmy w Poznaniu 6:3 – mówi Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Grunwald nie dokonał żadnych zagranicznych transferów, ale w składzie poznańskiej drużyny pojawi się prawdziwa gwiazda – Monika Michalik, brązowa medalistka igrzysk z Rio de Janeiro i najlepsza zawodniczka w historii polskich zapasów. W Piotrkowie zmierzy się z Bułgarką Taybe Yusein, trzecią zawodniczką mistrzostw świata.

Walczyłam z nią już dwa razy, w tym raz na mistrzostwach świata. Obie walki przegrałam, ale jestem w dobrej formie. To będzie wyrównany pojedynek, a o wyniku przesądzi dyspozycja dnia – prognozuje Monika Michalik.

Kto ma więcej atutów?

Grunwald ma w składzie jeszcze czterech olimpijczyków. To Agnieszka Wieszczek-Kordus (brązowa medalistka igrzysk w Pekinie 2008) oraz Radosław Baran, Robert Baran i Katarzyna Krawczyk. Poznaniaków wzmocnił też Rafał Statkiewicz, wielokrotny mistrz Polski.

Tak naprawdę trudno nam powiedzieć na kogo będziemy mogli liczyć w tym meczu, bo nasi liderzy w stylu wolnym, Radek i Robert Baranowie, są na zgrupowaniu kadry i nie wiadomo czy zdążą przygotować się na czas – przyznaje Piotr Krajewski z Grunwaldu Poznań.

Dlatego wszystko wskazuje na to, że w stylu wolnym więcej atutów będzie po stronie gospodarzy. – To może być nasza silna strona w tym meczu. W kat. 65 kg postawimy na Mateusza Nejmana, wicemistrza kraju. W kat. 125 mamy Mateusza Filipczaka, młodzieżowego wicemistrza Europy – dodaje Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team.

Do kolejnego starcia gigantów dojdzie w stylu klasycznym. W kat. 98 kg zmierzą się dwaj niezwykle utytułowani zawodnicy: Rodosław Grzybicki z Piotrkowa Tryb. i Marcin Olejniczak z Poznania. Ich pojedynek w pierwszej rundzie KLZ, w czasie meczu w Poznaniu, był bardzo emocjonujący i zakończył się remisem. Jak będzie tym razem?

To może być decydująca walka meczu. To będzie wyrównane spotkanie, ale komplet punktów zostanie w Piotrkowie Trybunalskim – kończy Michał Jaworski.

- Faworytem tego spotkania są gospodarze, ale KLZ rządzi się własnymi prawami i liczymy, że stać nas na sprawienie niespodzianki – stwierdza Antoni Obrycki z Grunwaldu Poznań.

Prezydent na inauguracji KLZ

Specjalnie na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie Tzeno Tzenov, prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

KLZ szybko zyskuje renomę w świecie międzynarodowych zapasów. Runda rewanżowa zapowiada się intrygująco, ponieważ drużyny poważnie wzmocniły składy. Jesteśmy na dobrej drodze do tego, by KLZ już wkrótce stała się jedną z najciekawszych lig zapaśniczych na świecie – podkreśla Damian Fedorowicz, prezes KLZ.

Przypomnijmy, że nowatorska formuła KLZ przewiduje w każdym meczu 9 walk – trzy w stylu klasycznym, trzy w stylu wolnym oraz trzy z udziałem kobiet (walczą tylko w stylu wolnym).

Transmisję na żywo z pojedynku w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzi TVP Sport. W pozostałych meczach pierwszej kolejki rundy rewanżowej Krajowej Ligi Zapaśniczej AKS Białogard zmierzy się z AZS AWF Warszawa, a AZ Supra Brokers Wrocław podejmie Unię Racibórz. Wszystkie mecze można śledzić w internecie, na SPORT ZONA i KLZ TV.

Program pierwszej kolejki rundy rewanżowej KLZ

  • AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – Grunwald Poznań (godz. 20.00, TVP Sport)

  • AZ Supra Brokers Wrocław – Unia Racibórz (godz. 17.00)

  • AKS Białogard – AZS AWF Warszawa (godz. 18.00)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.