UFC 210: NADCHODZI CORMIER-JOHNSON II

Paweł Wróbel, Informacja własna

2017-01-26

Walką wieczoru podczas gali UFC 210 w Buffallo będzie drugie starcie pomiędzy Danielem Cormierem, a Anthonym Johnsonem. W pierwszej potyczce obu zawodników górą był Cormier.

Już podczas gali UFC  206 miał odbyć się rewanż Daniela Cormiera z Anthonym Johnsonem. Mistrz kategorii półciężkiej z powodu  kontuzji zmuszony był się wycofać z pojedynku. Obaj zawodnicy stoczyli już walkę podczas UFC  187. Górą wtedy był Cormier, który poddał Johnsona zdobywając pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Wcześniej posiadaczem tytułu był Jon Jones, jednak został mu odebrany z powodu kłopotów z prawem.

Daniel Cormier w MMA wygrał osiemnaście walk i tylko jedną przegrał.  Jedynym, który go pokonał był Jon Jones po pięciorundowej batalii. Po tej przegranej „DC” pokonał swojego kolejnego rywala Johnsona, Gustafssona i Silvę.

Anthony Johnson jak do tej pory odniósł dwadzieścia dwa zwycięstwa i pięć porażek w MMA. Jego świetną passę dziewięciu zwycięstw przerwał Cormier poddając go. Po tej porażce „Rumble” wygrał trzy pojedynki przez nokaut. Z Gloverem Teixeirą rozprawił się w zaledwie trzynaście sekund !

Gala UFC  210 odbędzie się 8 kwietnia w Buffallo.