SPARTAN FIGHT 7: KOLEJNA GALA JUŻ 1. KWIETNIA

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-01-27

Gala Spartan Fight 7 odbędzie się w miejscu, w którym wszystko się zaczęło, gdzie organizowano pierwsze dwie gale. Siódma gala odbędzie się 1 kwietnia w chorzowskiej hali MORiS, która znów wypełni się fanami sportów walki.

Zobaczymy m.in. Michała Królika, który wygrał już cztery pojedynki na galach SF. Adam Wieczorek stoczy swój drugi pojedynek na Spartan Fight. Na gali w Krakowie czołowy polski „ciężki” błyskawicznie poddał niepokonanego wtedy Ernesto Papę. W klatce zobaczymy także Tomasza Jakubca, którego starcie z Kamilem Roszakiem uznane zostało za Walkę Roku 2016. Wystąpi również Alan Langer, który będzie chciał się zrehabilitować za niedawną porażkę z Tarasem Sapą . W jednej z walk wieczoru zobaczymy bardzo ciekawe starcie dwóch doświadczonych zawodników. Maciej Browarski zmierzy się z Grzegorzem Siwym. Obaj wygrali swoje ostatnie pojedynki: „Sowa” w Krakowie pokonał bardzo groźnego Claudio Contiego, natomiast Siwy na gali w Płocku odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Sylwestrem Borysem. Nie sposób wskazać faworyta w tej walce, natomiast pewnym jest, że będzie to emocjonujący i zacięty pojedynek.

Jako pierwsza federacja w Polsce, Spartan Fight wprowadza Zunifikowane Zasady MMA (MMA Unified Rules), które obowiązują na galach największych organizacji na świecie. Wraz z Sędzią Głównym Tomaszem Bronderem zdecydowano, że wprowadzenie tychże zasad będzie najlepszym krokiem w kierunku rozwoju Federacji, jak i całego polskiego MMA.