KLZ: ZA NAMI DWA MECZE 7.KOLEJKI

We środę (1.02.) rozegrano dwa mecze 7.kolejki Krajowej Ligi Zapaśniczej. Lider AKS Wrestling Team pokonał we własnej hali AKS Białogard 7:2, a WKS Grunwald Poznań zrehabilitował się za sromotną porażkę przed tygodniem w Piotrkowie (1:7) i wygrał z AZS Supra Brokers Wrocław 5:4.

W Piotrkowie Trybunalskim kibice znów zobaczyli widowisko stojące na najwyższym poziomie. Po pierwszych pięciu walkach, AKS Wrestling Team prowadził, ale tylko 3:2. Punkty dla gości zdobyli zapaśnicy stylu wolnego, w którym AKS Białogard jest bezkonkurencyjny w Polsce. Krzysztof Bieńkowski (Białogard) po zaciętej walce pokonał Mateusza Nejmana (Piotrków). Z kolei Dawid Pepłowski (Piotrków), mimo niezłego początku, przegrał przed czasem z Patrykiem Dublinowskim (Białogard), który walczył bardzo konsekwentnie.

Ale to były jedyne atuty zespołu z Pomorza Zachodniego w meczu z liderem KLZ. Punktu nie zdobył trzeci z białogardzkich „wolniaków”. Damian Chołuj przegrał z Mateuszem Filipczakiem (Piotrków). W stylu klasycznym i w walkach kobiet nie było niespodzianek. Po wysokim zwycięstwie przed tygodniem piotrkowianie znowu zaimponowali formą.

Bardzo ciekawy i niezwykle zacięty był pojedynek Yusein Taybe, która wróciła do składu piotrkowian, z Katarzyną Mądrowską (Białogard). Wydawało się, że gwiazda gospodarzy wygra swoją walkę przed czasem i to bezproblemowo, bo szybko wyszła na prowadzenie 6:0. Ale nie zdeprymowało to Mądrowskiej, która niedługo później wyrównała. Obie zawodniczki szukały swoich szans, jednak w ostatniej minucie Bułgarka wykonała dwie akcje techniczne, zdobywając kolejne 6 punktów i przechyliła szalę na swoją korzyść. Znakomitą walkę stoczyła Daria Osocka (Piotrków), która po bardzo efektownym pojedynku, pokonała Paulinę Kontną (Białogard). Roksana Zasina (Piotrków) wygrała walkowerem – podobnie jak przed tygodniem AKS Białogard nie znalazł odpowiedniej zawodniczki w kategorii 53 kg.

W stylu klasycznym ekipa gości największe nadzieje pokładała w Gevorgu Sahakyanie. Jednak pewny punkt drużyny z Białogardu zdecydowanie przegrał z Arkadiuszem Kułynyczem, który jest ostatnio w wyśmienitej formie. Doskonale wypadli również dwaj pozostali „klasycy” lidera. Znów efektowne zwycięstwo odniósł Dawid Szkodziński, który w kat. 59 kg zdemolował Adama Bieńkowskiego. Pewne zwycięstwo odniósł także Radosław Grzybicki. Po siedmiu kolejkach Krajowej Ligi Zapaśniczej piotrkowianie prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw.

Dreszczowiec w Poznaniu

W Poznaniu gospodarze chcieli się zrehabilitować za wpadkę sprzed tygodnia i wrócić na pozycję medalową. Wrocławianie liczyli, że uda się im wygrać pierwszy mecz w lidze. Goście zapowiadali przyjazd dwóch utytułowanych Ukrainek. Ostatecznie zapaśniczki zza wschodniej granicy nie dotarły do hali Sobieskiego w Poznaniu, ale i tak AZS Supra Brokers okazał się wymagającym rywalem. Początek pojedynku był wymarzony dla wrocławian. Solidnej porcji emocji dostarczyła już pierwsza walka, w której Maja Lemańczyk (Poznań) zmierzyła się z Iloną Sobczyńską (AZ Supra Brokers). Wrocławianka w pewnym momencie przegrywała 2:8, ale po dynamicznych i efektownych akcjach w końcówce jednym punktem wygrała Sobczyńska i otrzymała tytuł MVP meczu. Po sześciu walkach w meczu był remis 3:3 i wynik meczu był sprawą otwartą. Kluczowa była walka numer 7. Natalia Strzałka (Wrocław), wyznaczona jako joker, czyli zawodnik, którego zwycięstwo liczy się za dwa punkty, zmierzyła się z Agnieszką Wieszczek-Kordus, brązową medalistką igrzysk w Pekinie. Walka była bardzo wyrównana. Zapachniało niespodzianką, jednak w drugiej rundzie górę wzięło doświadczenie zawodniczki Grunwaldu. Wieszczek-Kordus zaatakowała, wyszła na prowadzenie 4:2 i wygrała mimo ambitnych ataków zmęczonej Strzałki. W ósmej walce Robert Baran, debiutujący w drużynie Grunwaldu, nie dał szans Kamilowi Kościółkowi. W tym momencie było już jasne, że gospodarze wygrają ten przypominający dreszczowiec mecz. W ostatnim pojedynku wygrał Erwin Imbierski (Wrocław) z Marcinem Olejniczakiem, zmniejszając tylko rozmiary porażki.

Po siedmiu kolejkach Krajowej Ligi Zapaśniczej Grunwald Poznań plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Wrocławianie nadal są bez zwycięstwa w lidze.

W czwartek (2.02.) o godz. 18 odbędzie się ostatnie spotkanie 7. kolejki. Unia Racibórz podejmować będzie AZS AWF Warszawa. Transmisja meczu w TVP Sport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.