ACB 54: DODANO NOWE WALKI

Już jedenastego marca w Manchesterze odbędzie się gala ACB 54. Do rozpiski dodano kolejne siedem walk.  Na przeciwnika wciąż czeka Ali Bagov oraz Amirkhan Adaev.

14.  Mamed Khalidov vs Luke Barnatt

Zdaniem wielu ekspertów ze środowiska będzie to jeden z najtrudniejszych pojedynków w karierze Chalidowa. Barnatt sześciokrotnie walczył dla UFC. Trzy pierwsze pojedynki wygrał, trzy kolejne przegrał, ale dopiero przez decyzje. Dwie z nich były niejednogłośne.

Po zakończeniu kontraktu z UFC Barnatt zdążył stoczyć trzy walki. Wszystkie wygrał przed czasem.

Chalidow po raz ostatni w oktagonie pojawił się 28 maja podczas gali KSW 35. 36-latek pokonał wtedy na punkty (29:28, 29:28, 28:28) Aziza Karaoglu. Werdykt spotkał się z ogromną krytyką, bo według większości obserwatorów w walce znacznie lepszy był Niemiec tureckiego pochodzenia.

- To była moja najtrudniejsza walka od wielu lat. Nie wiem czy wygrałem, czy przegrałem. Jestem otwarty na propozycje rewanżu, ale nie teraz. Odchodzę na rok z MMA. Potrzebuję znowu poczuć ten głód walki, którego dziś już nie mam - powiedział Chalidow zaraz po walce.

Chalidow na zawodowych ringach stoczył 38 walk - wygrał 32 z nich (12 przez nokaut), przegrał cztery, a dwie zakończyły się remisami.

13. Aslambek Saidov vs Brett Cooper

Aslambek dostał szybki rewanż za ostatnią kontrowersyjną porażkę przed czasem. Stawką walki będzie pas kategorii półśredniej. Saidov w MMA odniósł dziewiętnaście zwycięstw i pięć porażek. W ACB pokonał Quito, Taylora i uległ ze swoim kolejnym rywalem. Od lat jest związany z organizacji KSW.

Brett Cooper w MMA wygrał dwadzieścia trzy walki i zanotował dwanaście porażek. Zawodnik walczył dla KSW gdzie uległ przez decyzję z Mamedem Khalidovem oraz przez nokaut z Maiquelem Falco. Amerykanin w organizacji ACB wygrał dwie walki. Wcześniej walczył m.in. dla Bellatora.

12. Saul Rogers  vs Pat Healy 

Saul Rogers to miejscowy zawodnik SGB Manchester. W MMA wygrał jedenaście walk i tylko jedną przegrał. Jedyną porażkę odnotował z Shayem Walshem. Od tamtej pory od pięciu walk jest niepokonany. W tym czasie pokonał Cooledge, Maguire, Sinclaira, Nozomi, Winnera i Adelina.

Pat Healy to doświadczony zawodnik z USA. W MMA wygrał trzydzieści trzy walki i dwadzieścia trzy raz przegrywał, a jedna zakończyła się no-contest. W 2016 roku pokonał Corbbreya i przegrał z Cavalcante i Silvą.  

11. Vinny Magalhaes vs  Przemyslaw Mysiala

Zawodnik z London Shootfighters wrócił w roku 2015, tocząc pojedynek dla największej federacji w Rumunii RXF. Na ich 20 edycji zremisował w starciu z doświadczonym Anatoli Ciumacem. W poprzednim roku Przemek zaczął od zdobycia tytułu federacji Shock n' Awe, gdy w rewanżu nie miał problemu, aby szybko zastopować uderzeniami Ryana White. Na FEN 12 zdobył kolejny tytuł, po problemach i świetnej walce zrobił coś, co zapisze się w historii polskiego MMA. Po wielkich emocjach, dwie sekundy przed końcem piątej finałowej rundy, poddał doświadczonego Marcina Zontka. W ostatniej walce Mysiala wystąpił na Celtic Gladiator 10, mocno rozbijając w pierwszej rundzie Jose Daniel Toledo Canellasa.

'Pezao' po raz kolejny zapowiedział, że przechodzi na emeryturę, jednak długo na niej nie wytrwał, podpisał kontrakt z mocną organizacją ACB. Brazylijczyk po kolejnych ważnych zwycięstwach w roku 2015, stoczył tylko jedną walkę, debiutując w federacji WSOF. Na 24 edycji już po minucie i ośmiu sekundach poddał Matta Hamilla. W poprzednim roku Vinny po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Jake Heuna na WSOF 30, a na koniec stoczył ważną walkę o tytuł, jednak pewnie przegrał po 5 rundach na punkty z Dave'em Branchą.

10.  Amirkhan Adaev  vs TBA

9. Mike Wilkinson vs Brendan Loughnane 

Rekord Mike Wilkinsona to dziewięć zwycięstw I trzy porażki. Po dwuletniej przerwie Anglik uległ z Amirkhanim i Nizharadze. W UFC odnotował dwie wygrane oraz dwukrotnie schodził z oktagonu pokonany.

Brendan Loughnane podczas ACB 54 będzie walczył przed własną publicznością. Jak to tej pory Anglik wygrał trzynaście walk i odniósł dwie porażki. W 2016 roku pokonał Davida Lee, Edena Newtona i Paula Cooka. Będzie to dla niego debiut w federacji ACB.

8.  Ali Bagov vs TBA 

7.  Ibragim Chuzhigaev vs David Mitchell 

Dla Ibragim Chuzhigaev będzie to debiut w MMA.

David Mitchell to doświadczony trzydziestu siedmiu letni zawodnik z USA. W MMA odnotował dwadzieścia dwa zwycięstwa i sześć porażek. W 2016 uległ z Friffinem oraz pokonał Lopeza, Blake'a i Manzolo. W przeszłości walczył dla organizacji UFC gdzie wygrał tylko raz i odnotował cztery porażki.

6. Adam Zajac vs Rakhman Dzhanaev

'Zajcu' wrócił po dwóch latach przerwy w roku 2015, kiedy to zadebiutował w ACB. W turnieju, w pierwszej rundzie na punkty zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Dmitry Lazurina. W kolejnej walce Polak stoczył pojedynek z doświadczonym Anatoly Tokovem i poczuł jego wielką moc, ponieważ już w pierwszej rundzie przegrał przez nokaut. W ostatnim pojedynku zawodnik z Łodzi wystąpił w zeszłym roku, kiedy to w Warszawie, pod koniec pierwszej odsłony bez większych problemów zastopował Shamkhana Barakhanova.

Zawodnik z Berkut Fight Club zadebiutował w roku 2014, kiedy to już w debiucie w ACB zastopował przeciwnika po 41 sekundach, a następnie nie miał problemu, aby przed czasem odprawić bardziej doświadczonego Andreasa Birgelsa. Kolejny rok to kolejne błyskawiczne zwycięstwo, tym razem po 49 sekundach, a po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Alexeya Efremova. W poprzednim roku Abdul zaczął od wypunktowania Airesa Benroisa i doznał pierwszej porażki z Shamilem Abdulkhalikovem. W ostatniej walce Dzhanaev wystąpił na ACB 46, wtedy pewnie na kartach punktowych pokonał Vasily Novikova

5.  Max Nunes  vs Batraz Agnaev

Bilans w MMA Szweda to siedemnaście zwycięstw I trzy porażki. W debiucie dla organizacji ACB Max Nunes pokonał Maxima Futina przez TKO. W 2014 roku uległ ze Scottem Askhamem, który w przeszłości wygrał z Krzysztofem Jotko.

Baltraz Agnaev miał być rywalem Karola Celińskiego podczas gali ACB 54. Rosjanin w MMA wygrał trzy walki. W swoim debiucie zawodowym pokonał przez poddanie Łukasza Borowskiego.

4. Mukhumat Vakhaev vs Tanner Boser 

Mukhomad Vakhaev reprezentuję barwy Fight Club Berkut. W MMA wygrał cztery walki I tyle samo przegrał oraz odnotował jeden remis.

Dla Bosera będzie to debiut dla organizacji ACB. Bilans Tannera to dwanaście zwycięstw i dwie porażki. Zawodnik w 2016 roku wygrał z Hague, Lopezem, Yagerem, Clevelandem oraz uoległ z Saidalievem.

3. Murad Kalamov vs Brian  Kelleher

Rosjanin w MMA odniósł siedem zwycięstw I jedną porażkę. Od 2014 roku jest związany z federacją ACB. Murad w 2016 roku pokonał Ibraimova oraz Mutsneka.

Dla doświadczonego Briana Kellehera będzie to debiut dla organizacji ACB. Jak do tej pory Amerykanin w oktagonie odnotował szesnaście zwycięstw i jedną porażkę. Od 2014 roku jest niepokonany, a w tym czasie wygrał sześć walk.

2. Lewis Monarch vs Kane Mousah

Lewis Monarch do tej pory wygrał siedem walk I tylko raz odnotował porażkę. W ostatnim pojedynku został pokonany przez Jasona Poneta. Dla Anglika będzie to debiut dla organizacji ACB.

Kane Mousah to zawodnik z Manchesteru, który będzie walczył przed własną publicznością. Jego bilans walk to osiem zwycięstw i jedna porażka. W 2016 roku uległ przez nokaut z Marco Diakiese oraz pokonał Onura Caglara.

1.  Azi Thomas vs Eden Newton

Azi Thomas w MMA odnotował siedem zwycięstw I trzy porażki. W 2016 roku walczył podczas KSW gdzie przegrał z Łukaszem Chlewickim. Później uległ z Boydem Allenem i uległ z Wesleyem Hawkeyem.

Eden Newton rozpoczął karierę od trzech porażek w MMA. Od 2011 roku do 2015 roku nie walczył. Później powrócił do oktagonu by stoczyć wygraną walkę z Reece Streetem. Jego bilans w MMA do sześć zwycięstw i pięć porażek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.