ZGRUPOWANIE KADRY TAEKWON-DO ITF

W dniach od 10.02 do 12.02 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyły się konsultacje kadry narodowej w Taekwon­do ITF. Tak rozpoczęły się przygotowania dla  reprezentantów naszego kraju do sezonu, który będzie obfity w międzynarodowe imprezy czekają ich bowiem zmagania o tytuł Mistrza Europy (Sofia, 19.04­23.04). Następnie walczyć  będą na matach Polskich o zdobycie Pucharu Europy (Lublin, 09.06­11.06), by w końcu  stoczyć pojedynki na najważniejszej imprezie tego sezonu  Mistrzostwach Świata (Dublin, 09.10­16.10).

Kadrowicze mogli zasięgnąć opinii i rad u wybitnych trenerów (m.in. Jarosława Suski ­  wielokrotnego Mistrza Świata), by do sezonu przygotować się jak najlepiej i by reprezentować  godnie nasz kraj ­ tu warto wspomnieć, że w Taekwon­do ITF jesteśmy światową potęgą i  siejemy postrach wśród przeciwników.

Trener Jarosław Suska zgodził się opowiedzieć trochę o Taekwon­do ITF i przygotowaniu  kadrowiczów do sezonu:

"W 1991 r. powstał Polski Związek Taekwon­do z siedzibą w Lublinie. Prezesem został  Tadeusz Łoboda. Od tego czasu Taekwon­do w Polsce bardzo szybko się rozwijało.  Polska  zaczęła coraz bardziej liczyć się na arenach międzynarodowych i dzieje się tak do chwili  obecnej. W Europie nieprzerwanie od 1992r. w klasyfikacji generalnej zajmuje pierwsze  miejsce. Na świecie jest w ścisłej czołówce, zajmując miejsce w trójce.

Kadra zgodnie z systemem szkolenia spotkała się w Spale na zimowej konsultacji. Przyjechało  bardzo wielu zawodników, zarówno tych ze ścisłej kadry jak i kandydatów. Jest to idealny czas  na weryfikację poziomu oraz nakreślenie planów szkoleniowych na zbliżający się sezon.  Założenia postawione na te kilka dni to wstępna selekcja na zawody mistrzowskie oraz dobór  zawodników do drużyn w układach formalnych, przygotowanie techniczne w konkurencji  testów siły. Oczywiście  nie mogło zabraknąć zajęć poświęconych walce sportowej.

Wspomniałem o wstępnej selekcji, bo ostateczną odpowiedź w wielu przypadkach da pierwszy  start na Pucharze Polski w marcu. Tam też, zapadną decyzje o powołaniach do kadry na ten  sezon, który będzie bardzo długi i ciężki. Zatem bardzo ważne jest odpowiednie planowanie  szkolenia, tak aby forma była najlepsza na dwie główne imprezy, mistrzostwa Europy i świata.   Niemniej patrząc na cały skład kadrowiczów, można śmiało patrzeć w przyszłość. Jest bardzo  wielu utalentowanych zawodników i z pewnością łatwo nie oddamy tytułu najlepszego kraju w  Europie a na jesieni będziemy walczyć o miano najlepszego kraju na świecie."

Tak pozytywna opinia na temat przygotowania zawodników do sezonu u wielkiego autorytetu  Taekwon­do napawa wielką nadzieją na sukces.Życzymy więc kadrowiczom by znów pokazali, jak walecznym jesteśmy narodem

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.