ADAM ZAJĄC: CELEM JEST MISTRZOSTWO ACB

Przedstawiamy rozmowę z utalentowanym Adamem Zającem, który jedenastego marca na Absolute Championship Berkut 54 w Wielkiej Brytanii, stoczy bardzo ważną walkę. Po chwilowej przerwie reprezentant Sharka zawalczy z Abdulem-Rakhmanem Dzhanaevem.

'Zajcu' wrócił po dwóch latach przerwy w roku 2015, kiedy to zadebiutował w ACB. W turnieju, w pierwszej rundzie na punkty zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Dmitry Lazurina. W kolejnej walce Polak stoczył pojedynek z doświadczonym Anatoly Tokovem i poczuł jego wielką moc, ponieważ już w pierwszej rundzie przegrał przez nokaut. W ostatnim pojedynku podopieczny Łukasza Zaborowskiego wystąpił w zeszłym roku, kiedy to w Warszawie, pod koniec pierwszej odsłony bez większych problemów zastopował Shamkhana Barakhanova.

- Cześć Adam. Jak samopoczucie przed kolejną walką?
Adam Zając: Cześć. Nie mogę się doczekać gali, więc odpowiadając na twoje pytanie - moje samopoczucie ma się bardzo dobrze. Borykam się z małymi kontuzjami co prawda, ale nie będzie to dla mnie przeszkodą podczas walki.

- Jak wyglądają przygotowania do tego starcia?
AZ: Przygotowuję się pod okiem świetnych trenerów w klubie SharkTopTeam. Z Emilem Grzelakiem robię parter, Pawłem Bobnisem boks, Dawidem Pepłowskim zapasy a Łukaszem Zaborowskim mieszamy to wszystko na treningach grupowych MMA. Poza tym cała ekipa Shark Top Team ma wpływ na moja formę i ciągły rozwój. Poza tym, w planach mam również sparingi w zaprzyjaźnionym klubie Spartan Chorzów.

- Twoim rywalem będzie Abdul-Rakhman Dzhanaev. Co wiesz na jego temat?
AZ: Mój przeciwnik to zawodnik z dużą liczbą zwycięstw na koncie w organizacji ACB - musi to zatem świadczyć o wysokim poziomie jaki reprezentuje. Walczy efektownie w stójce. Osobiście lubię konfrontować się z mocnymi rywalami, także mam nadzieję, iż wygrana walka z nim pozwoli mi zbliżyć się do mistrzowskiej walki o pas.

- To twoja kolejna walka zagranicą, to chyba także dobre doświadczenie?
AZ: W swojej karierze często walczyłem za granica. Prywatnie lubię podróżować, dlatego chętnie przyjmuję propozycje walk poza granicami Polski. Co prawda doping nie ten sam co u siebie, ale akurat w przypadku tej walki zapowiada się, iż sporo moich ludzi dotrze do Manchesteru by mnie wspierać.

- Z perspektywy jak możesz podsumować starcie z Shamkhanem Barakhanovem. Czy wszystko zrealizowałeś co chciałeś?
AZ: Generalnie jestem zadowolony z ostatniej walki. Oczywiście zawsze mogło być lepiej - pewnych błędów nie uniknąłem, ale ogólnie starcie zaliczam do udanych.

- Ostatnio przegrałeś z Anatoly Tokovem, obserwujesz może jego karierę, ponieważ ostatnio walczył o pas M-1 Global?
AZ: Wiem, że walczy dla organizacji M-1 i widziałem jego ostatnia walkę. Wważam, że jest bardzo dobrym zawodnikiem.

- Jakie masz plany, cele na rok 2017?
AZ: W roku 2017 planuję stoczyć minimum trzy walki - celem oczywiście jest pas organizacji ACB.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Przedstawiamy ostatnią walkę Adama Zająca, zobaczcie go w akcji:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.