KLZ: STARCIE GIGANTÓW W OSTATNIEJ KOLEJCE

Już dziś, w hitowym pojedynku ostatniej kolejki KLZ, w Raciborzu zmierzą się dwie najlepsze drużyny w kraju. AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski walczy o utrzymanie miana drużyny niepokonanej, a Unia Racibórz o wicemistrzostwo Polski. Zapowiada się pasjonujące widowisko. Początek o godz. 17.55. Transmisja na żywo.

Drużyna AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski już przed tygodniem zapewniła sobie tytuł drużynowego mistrza Polski. To jedyny zespół w KLZ, który wygrał wszystkie dziewięć meczów ligowych i w dziesiątym, ostatnim, będzie chciał potwierdzić swoją bezwzględną supremację. Gwiazdami zespołu z Piotrkowa są zapaśniczki, w tym Bułgarka Taybe Yusein, brązowa medalistka mistrzostw świata, a także Roksana Zasina, brązowa medalistka mistrzostw Europy. Mocnymi punktami zespołu lidera są także zawodnicy stylu klasycznego: efektownie walczący Arkadiusz Kułynycz czy Radosław Grzybicki. Pojedynek tego ostatniego zapaśnika z Mateuszem Wolnym (Unia Racibórz) zapowiada się pasjonująco. Kibice mogą jednak liczyć na emocje od samego początku. Unia Racibórz przystąpi do meczu bardzo zmotywowana, ponieważ walczy o dwa cele. Pierwszy to utrzymanie drugiego miejsca w tabeli. Jeśli raciborzanie wygrają, zdobędą srebrne medale. Jeśli przegrają, to bardzo prawdopodobne, że stracą wicemistrzostwo Polski na rzecz Grunwaldu Poznań.

W bezpośrednim starciu na macie, z kroczącymi od zwycięstwa do zwycięstwa piotrkowianami, zapaśnicy Unii z pewnością będą też chcieli udowodnić swoją klasę. W meczu pierwszej rundy w Piotrkowie AKS wygrał nieznacznie, tylko 6:4. Transmisja na żywo meczu Unii Racibórz z AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski w TVP Sport. Wszystkie pojedynki KLZ można też oglądać w internecie - na SPORT ZONA i KLZ TV. Dwa pozostałe mecze 10. Kolejki KLZ odbędą się w środę, o godz. 18.00. AKS Białogard zmierzy się z Grunwaldem Poznań, a AZW AWF Warszawa z drużyną AZ Supra Brokers Wrocław. Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z dziewięciu walk – trzech w stylu wolnym, trzech w klasycznym oraz trzech z udziałem kobiet. Specjalnie na potrzeby ligi uproszczona została również punktacja walk. Każdy mecz ma również nowoczesną, atrakcyjną dla publiczności oprawę.

Unia Racibórz – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski
·         20 lutego 2017 r., godz. 17.55
·         Arena Rafako, Racibórz
·         Transmisja na żywo TVP Sport

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.