BYDGOSZCZ TAEKWON-DO CUP 2017

Bydgoszcz cup 2017 to jeden z turniejów z cyklu Pucharów Polski w Taekwondo Olimpijskim. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego wprowadził system rywalizacji sportowej, który oprócz udziału zawodników w zawodach rankingowych zagranicznych opiera się na organizacji turniejów rankingowych w Polsce P2 i P1.

W turniejach P2 zawodnicy zdobywają maksymalną ilość punktów,  a w turniejach P 1 połowę punktów określonych w tabeli. Liczba turniejów P2 jest ściśle określona i wynosi 5. Na  iczbę turniejów  P1 nie ma limitu i po spełnieniu  określonych wymogów każdy klub może wystąpić z takim  wnioskiem o organizację. Osoby mające najlepsze wyniki w rankingu są powoływane do kadry narodowej.

Dodatkowo, aby zainteresować  zagraniczne kluby udziałem w rywalizacji w naszym kraju zawody są ogłaszane na stronie znanej wszystkim klubom Taekwondo na całym świecie www.tpss.eu. Na tej stronie kluby zamieszczają komunikaty zawodów oraz dokonują zgłoszeń zawodników.  Takie rozwiązania zyskują coraz większe zainteresowanie udziałem
w turniejach klubów nie tylko polskich. Do niedawna, aby skonfrontować się z zawodnikiem z zagranicy trzeba było jechać  na imprezę organizowaną w innym kraju.  Na Bydgoszcz cup 2017 zgłosiły się kluby z Czech, Białorusi, Łotwy, Ukrainy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.