WEEKENDOWY PRZEGLĄD ŚWIATOWYCH GAL

W zeszły weekend odbyło się kilka gal zagranicznych, dlatego zapraszamy was do lektury, jeśli chcecie wiedzieć co ważnego wydarzyło się na Fight Nights Global 61, Final Fight Championship 28, LFA 6, Pancrase 285, One Championship 'Warrior Kingdom' oraz Superior FC 16.

FIGHT NIGHTS GLOBAL 61

W sobotę w Rosji, a dokładniej w Bryansku, odbyła się kolejna ciekawa gala Fight Nights Global 61. W walce wieczoru w wadze półśredniej w tym kraju swoją kolejną walkę stoczył efektownie walczący Yasubey Enomoto, znany u nas ze starcia z Polakami i walk w organizacji KSW. Szwajcar podjął kolejne wyzwanie w postaci doświadczonego Nikolaya Aleksakhina. Zawodnik publiczności zaczął od początku mocno, a w pierwszej rundzie oglądaliśmy wojnę w stójce. Na początku drugiej odsłony Enomoto doznał widocznej kontuzji kolana. Choć na początku próbował jeszcze walczyć z kontuzją, to po jakimś czasie odklepał z dużym grymasem bólu.

W wadze półciężkiej bardzo ważne zwycięstwo w karierze odnotował Artur Astakhov, który po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Emanuela Newtona, byłego mistrza federacji Bellator. Trzeba jednak podkreślić, że ''The Hardcore Kid'' jest namiastką tego zawodnika co wcześniej, ponieważ w ostatnich pięciu walkach tylko raz wychodził zwycięsko. Podkreślić trzeba to, że Newton stoczył już trzecią walkę poza federacją Scotta Cokera i po raz drugi z rzędu przegrał dość niespodziewanie.

Przedstawiamy również nagrania z dwóch wspomnianych walk:

FINAL FIGHT CHAMPIONSHIP 28

W sobotę w Grecji, a dokładniej w Atenach odbyła się już 28 edycja ciekawej organizacji Final Fight Championship. W walce wieczoru swoją trzecią zawodową walkę w MMA stoczył Robin Van Roosmalen, który w pierwszej odsłonie uderzeniami odprawił Risto Dimitrova. Przypomnijmy, że Holender to jedna z wielkich gwiazd K-1, ponieważ w swoim dorobku ma chociażby mistrzostwo w kategorii lekkiej czy piórkowej w największej federacji kickboxerskiej na świecie, jaką jest Glory.

Wcześniej w kategorii ciężkiej pas obronił solidny Darko Stosić, który tym razem już w pierwszej odsłonie po uderzeniach odprawił doświadczonego Emila Zaharieva. Przypomnijmy, że Serb jest aktualnie jednym z największych talentów w MMA w tym kraju.

W wadze piórkowej pas bronił dobrze znany w naszym kraju Filip Pejić, który tym razem zremisował w starciu z zawodnikiem publiczności Alexisem Savvidisem. Chorwat znany jest w naszym kraju z poprzedniego roku, kiedy zadebiutował w swoim kraju w UFC, jednak w błyskawiczny sposób poddał go nasz reprezentant Damian Stasiak.

Warto również wspomnieć o zwycięstwach Andreasa Michailidisa oraz Stamatisa Moroulisa, którzy pokazali się ze świetnej strony przed swoją publicznością.

Przedstawiamy również nagranie z dwóch głównych pojedynków tego wieczoru:

LFA 6

W piątek w Teksasie odbyła się już 6 edycja ciekawie rozwijającej się federacji LFA. W walce wieczoru w kategorii piórkowej swoje ważne zwycięstwo zaliczył Ray Rodriguez, który po trudnej walce i niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał Rivaldo Juniora. Eryk Anderson tym razem w niecałe dwie minuty uderzeniami zastopował zdecydowanie bardziej doświadczonego Jona Kirka. Swoją trzecią udaną walkę zaliczyła jedna z najlepszych zawodniczek grapplingu na świecie Mackenzie Dern. Mimo wszystko zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych nie zachwyciła, ponieważ dopiero po decyzji sędziów pokonała Katherine Roy. Przypomnijmy, że Mackenzie Dern zapowiada, że pod koniec roku lub na początku następnego, możemy się jej spodziewać w największej federacji na świecie. W wadze ciężkiej udanie odbudował się Richard Odoms, który w drugiej rundzie przed czasem zapewnił porażkę Williama Hoffmanna.

Warto również wspomnieć o zwycięstwie Gleidsona Cutisa czy Anthony Ivy.

Przedstawiamy również najlepsze momenty z głównych pojedynków tej gali:

PANCRASE 285

W niedzielę w Japonii, a dokładniej w Tokio odbyła się już 285 edycja mocnej organizacji Pancrase. W walce wieczoru pas kategorii piórkowej zdobył doświadczony Nazareno Malegarie, który stoczył już piątą wygraną z rzędu walkę, po zwolnieniu z UFC. Argentyńczyk już w pierwszej rundzie poddał zawodnika publiczności Iseei Tamure. W wadze muszej pas zdobył również doświadczony Mamoru Yamaguchi, który tym razem po pięciu rundach niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Ryuchi Miki.

Ważne kolejne zwycięstwo zdobył Masakatsu Udea, który pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Victora Henry. W kategorii muszej Tateki Matsuda niespodziewanie przegrał z Senzo Ikedą, który przerwał jego dobrą passe, po tym jak został zwolniony z UFC. Ważną wygraną zaliczył Miura Ayaka, tym razem jednogłośną decyzją sędziów zapewniła pierwszą porażkę w rekordzie Magdaleny Sormovej, która znana jest w naszym kraju z dwóch wygranych z Weroniką Zygmunt.

ONE CHAMPIONSHIP: ''WARRIOR KINGDOM'

W sobotę w Tajlandii, a dokładniej w Bangkoku, odbyła się kolejna gala One Championship, tym razem promowana pod nazwą 'Warrior Kingdom'. W walce wieczoru pas obroniła po raz pierwszy utalentowana Angela Lee, która w trzeciej rundzie uderzeniami zmusiła do odklepania Jenny Huang, dla której była to pierwsza porażka w karierze. Na pewno warto wspomnieć o kolejnym wartościowym zwycięstwie Joshua Pacio z Filipin, który po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał byłego mistrza Dejdamronga Sora Amnuaysirichoke.

Głównie widzieliśmy zawodników publiczności, którzy pokazali się z dobrej strony i warto tym wspomnieć o zwycięstwie Shannona Wiratchaia, Yodsanana Sityodtonga, Riki Ishige, Sagetdao Petpayathaia oraz Pongsiri Mitsatita.

SUPERIOR FC 16

W sobotę w Niemczech, a dokładniej w Darmstadt, odbyła się ciekawa gala Superior FC 16. Niestety w walce wieczoru to Roberto Soldić zodbył pas kategorii półśredniej, w trzeciej odsłonie po uderzeniach odprawiając Rafała Lewonia. Twardy jak czołg zawodnik z Kołobrzegu robił wszystko co mógł w starciu z utalentowanym Chorwatem, jednak rywal wyszedł z tej walki zwycięsko.

W kategorii ciężkiej swoją drugą wygraną w karierze zaliczył nasz Daniel Olszewski, który już po 29 sekundach znokautował zawodnika publiczności Tarek Rhlida.

W walce wieczoru tego wydarzenia pas kategorii piórkowej obronił solidny Max Coga, który po 5 rundach wypunktował Nilsona Pereire z Brazylii. Po ostatniej dotkliwej porażce Abusupiyan Magomedov zaliczył już czwarte zwycięstwo z rzędu, tym razem poddając w drugiej rundzie Ariesa Benroisa z Portugalii. W wadze ciężkiej zaskoczył na pewno Admira Bogucanina, który po 47 sekundach poddał jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w światowym MMA, jakim jest Travis Fulton.

Warto również wspomnieć o zwycięstwie Saba Bolaghi, Giovanni Melillo oraz Ken Antwi Adjei.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.