SZEF UFC ZMIENIA ZDANIE, BĘDZIE MAYWEATHER-McGREGOR?

Redakcja, bokser.org

2017-03-16

Szef UFC niespodziewanie nabrał optymizmu w sprawie organizacji superwalki pomiędzy największą gwiazdą swojej organizacji Conorem McGregorem a Floydem Mayweatherem Jr.

Dana White długo podkreślał, że McGregor jest związany kontraktem z UFC, w związku z czym do potyczki z Mayweatherem nie dojdzie. W środę wystąpił jednak w programie Conana O'Briena, w którym wypowiadał się już w innym tonie.

- Myślę, że ten pojedynek się odbędzie. O porozumienie będzie trudno, bo mamy tutaj do czynienia z wieloma ludźmi i wieloma ego. Ale z drugiej strony w grę wchodzą olbrzymie pieniądze i po prostu nie wyobrażam sobie, aby do tej konfrontacji nie doszło - oświadczył.

Walka miałaby się odbyć na zasadach bokserskich, co czyni z Mayweathera zdecydowanego faworyta. White radzi jednak nie przekreślać większego, być może silniejszego i słynącego z dobrej stójki w oktagonie Irlandczyka.

- Wiele aspektów czyni to starcie intrygującym. McGregor jest w najlepszym okresie swojej kariery, podczas gdy Mayweather ma już 40 lat. Conor jest mańkutem, a Floyd zawsze miał z nimi problemy. I do tego Conor mocno bije. Jak kogoś trafia, to już po nim. Mayweather na pewno go nie znokautuje, nie ma mowy. Nie mówię, że Conor by wygrał, ale bez wątpienia byłoby ciekawie - powiedział.

McGregor odpoczywa obecnie od startów, oczekując narodzin swojego pierwszego dziecka, które ma przyjść na świat w maju.

Mayweather jest nieaktywny od września 2015 roku. W ostatnich tygodniach wielokrotnie podkreślał, że jeśli kiedykolwiek znowu zaboksuje, to tylko z McGregorem.