GIENNADIJ GOŁOWKIN MA SZANSĘ POBIĆ REKORD HOPKINSA

Dzisiejszy wieczór będzie z pewnością bardzo bogaty w emocje. Na szczycie wagi średniej, Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) przystąpi do 18. z rzędu obrony mistrzowskiego pasa WBA. Poza tym trofeum, stawką walki Kazacha z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO), będą pasy mistrzowskie organizacji WBC, IBF i IBO.

Pojedynek ’GGG’ z Jacobsem będzie walką wieczoru gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Bukmacherzy obstawiają zdecydowane zwycięstwo Kazacha, oferując za każdą postawioną złotówkę zaledwie 10 groszy. Stawiając tyle samo na Amerykanina, można odebrać nawet 5 złotych. Jednym z wierzących w przerwanie znakomitej passy Gołowkina, jest Bernard Hopkins. Legendarny bokser przeczuwa zwycięstwo Jacobsa, ale motywem może być obawa przed pobiciem jego rekordu (20 obron pasów mistrzowskich kategorii średniej) właśnie przez 34-latka z Kazachstanu, który, jeśli wygra dzisiejszą walkę, będzie miał spore szanse, aby zostać nowym rekordzistą w kwestii udanych obron pasów kategorii średniej (zostaną mu trzy, żeby przebić Hopkinsa).

Za Amerykaninem przemawia wzrost (jest o 4 cm wyższy od rywala), a także zasięg ramion (7 cm różnicy). Jest on też młodszy o 4 lata od Gołowkina. Za kilka godzin przekonamy się, czy te atuty wystarczą, żeby powstrzymać kazachskiego króla nokautu.

Transmisję walki o najważniejsze tytuły wagi średniej przeprowadzi Canal+ Sport, w nocy z soboty na niedzielę, od godziny 3:00.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.