PUCHAR POLSKI KOLUCHSTYL - LUBLIN 2017

Sezon w polskiej sztuce walki Koluchstyl został rozpoczęty w Lublinie. Rozegrane zostały tam dwa turnieje – Ogólnopolski Turniej młodzików i kadetów oraz Puchar Polski seniorów, seniorek i młodzieżowców. Otwarcia zawodów dokonał twórca stylu Wiesław Koluch wraz z Dyrektorem Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Markiem Sikorą i prezesem ZTS Sokół Lublin Krzysztofem Borycem.

Podczas otwarcia również obecny był przyjaciel naszej dyscypliny Jerzy Lipski reprezentujący Lubelską Federację Sportu. W turnieju licznie uczestniczyli zawodnicy z całej Polski, gdyż turniej seniorów był ostatnim etapem eliminacyjnym do wyłonienia zawodników na World Games Plaza i Mistrzostwa Świata w Koluchstyl, które odbędą się w lipcu we Wrocławiu. Tradycyjnie już zawodnicy z podlaskich klubów zdominowali turniej seniorów wygrywając w sześciu z dziesięciu kategorii wagowych. Nasi mistrzowie z KS Sumo Koluch nie zawiedli.

W kategorii +109 weteran maty Edward Koluch bez problemu poradził sobie z dwukrotnie młodszymi rywalami. W kategorii 109 kg Paweł Zimnoch bardzo szybko doszedł do finału, gdzie zmierzył się ze Sławomirem Dudkiem, prezesem klubu Terminator Wysokie. Sławek Dudek to trener, nauczyciel wf, jednocześnie prezes Lubelskiego Związku Sportowego Koluchstyl. Ogromne doświadczenie Pawła spowodowało, że przeciwnik musiał uznać jego wyższość. W kategorii 91 kg Patryk Pietrzeniak był jak zwykle bezkonkurencyjny.

Na pochwałę zasługuje również jeden z rodziców naszych małych mistrzów Wojtek Biały, który trenuje z naszą grupą zaledwie od kilku miesięcy. Świetnie spisał się z rywalami i w swoim debiucie zajął trzecie miejsce. W kategorii 82 kg dwaj nasi zawodnicy Piotr Cwalina i Jan Romanowski zajęli ex aequo trzecie miejsce. Piotrek był faworytem tej kategorii, jednak w walce o finał uległ zawodnikowi z Lublina. Janek był faworytem kategorii 74 kg, ale nie zdołał utrzymać limitu wagi. Również bardzo dobrze zaprezentował się nasz młody zawodnik Radosław Radzikowski, który w kategorii 82 kg zajął piąte miejsce, a Kamil Tołwiński i Piotrek Kułakowski był siódmy. Po półtorej rocznej przerwie w treningach wrócił były mistrz świata w kategorii 65 kg Karol Sobolewski, który tym razem wystartował w kategorii 74 kg, gdzie zdobył złoto. Nasze mistrzynie świata Kasia Waluk w kategorii +74 kg i Julia Łodzińska w kategorii 74 kg tradycyjnie już uplasowały się na pierwszych miejscach.

Na szczególne uznanie zasługuje Ania Waluk, siostra naszej mistrzyni, która w pięknym stylu wywalczyła drugie miejsce w kategorii +74 kg. Srebro w kategorii 65 kg wywalczyła nasza młodziutka zawodniczka Agnieszka Owczarczuk, która udowodniła, że w przyszłości jest w stanie wygrywać z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii wagowej. W kategorii 58 kg Joanna Kruk walczyła na jednym poziomie z reprezentkami Mistrzostw Świata i Europy, gdzie o zwycięstwie zadecydowali sędziowie wskazując bardziej aktywną zawodniczkę. Asia Kruk, podobnie jak Agnieszka Owczarczuk powinna w przyszłości zdominować swoją kategorię. Obie zawodniczki trenują pod okiem samego twórcy stylu Wiesława Kolucha, więc tym bardziej szanse na złoto ich wzrastają. Również młodzi zawodnicy reprezentujący Zespól Szkół Kleosin bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywając 6 medali, w tym dwa złote. W zawodach wystąpili również zawodnicy z MMA Vale Tudo Białystok oraz Sambo Białystok.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.