FINAL POLSKIEJ LIGI WALK RYCERSKICH

Za nami ostatni turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich sezonu 2016/2017. W Błaszkach triumfował zespół KS Rycerz, ale to warszawskie Dies Irae po raz kolejny przywdzieje koronę mistrzów kraju w sportowych walkach rycerskich. 

W turnieju w Błaszkach najlepsi okazali się łodzianie z KS Rycerz. Miejsca na podium zdobyły Dies Irae oraz młoda ekipa Warmii i Mazur. W tabeli jednak nie oznaczało to zmiany na pozycji lidera. Tą utrzymała warszawska ekipa, która obroniła tytuł mistrzów Polski. Jak są przyznawane punkty? 

 PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z pięciu turniejów, które mają wyłaniają ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. 

Końcowa tabela PLWR 2016/2017

SUMA PKT 
39 Dies Irae
36 KSR 1
25 Sierotki
25 Silesia
19 WiM
18 Fabryka Świń
17 Orzesze/Orzesze Izrael
11 Prague Trolls
11 KSR 2
9 TPH Praha (Praska Holota)
9 Excalibur
8 Zapadnia Baszta
7 Hirdmen Dania
2 KS Rycerz 2
1 Dies Irae 2
1 MFC Slezko

Teraz Mistrzostwa Świata

Sezon ligowy to jednak dopiero początek – zawodnicy biją się jednak nie tylko o mistrzostwo, ale też i o uznanie trenera kadry. Co roku selekcjoner  wybiera on  najlepszych zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata jako kadra Polski. W tym roku mistrzostwa federacji IMCF odbędą się w Danii na zamku Spøttrup w Jutlandii, zaś federacji HMB w Barcelonie. Polacy, podobnie jak w poprzednich latach, chcą zdobyć co najmniej kilka medali i potwierdzić swoją przynależność do światowej czołówki w sportowych walkach rycerskich. O wynikach kadry z pewnością poinformujemy na strefahistorii.pl

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.