PLMMA 73: EDILSON FRANCA RYWALEM NARUSZCZKI

Dwudziestego maja swoją drugą galę transmitowaną w telewizji TV Puls zorganizuje Profesjonalna Liga MMA. Na 73 edycji wysoko w karcie walk znalazła się walka o tytuł kategorii średniej, w której były mistrz Marcin Naruszczka spotka się z Edilsonem Francą. Reprezentant Okniński&Nastula Team miał wstępnie stoczyć rewanż z Costello van Steenis, który zdobył ostatnio tytuł, jednak federacja nie może się z nim porozumieć.

Marcin wrócił do drużyny trenera Oknińskiego i wystąpił na galach PLMMA, pierw remisując z Pawłem Brandysem, a następnie zdobył pas po jednogłośnej decyzji sędziów pokonując twardego Nikosa Sokolisa. W poprzednim roku Naruszczka obronił tytuł aż trzy razy, po pewnych decyzjach sędziów pokonując Krzysztofa Sadeckiego, w rewanżu Pawła Brandysa oraz doświadczonego Matta Horwicha. W międzyczasie był też debiut w organizacji FEN, kiedy efektownie przed czasem w drugiej odsłonie zastopował Rafała Haratyka. Zawodnik z Warszawy zaczął ten rok od zastępstwa i występu na gali FEN 15, kiedy bez większych problemów pokonał Filipa Tomczaka. W ostatnim starciu Naruszczka wystąpił w Łomiankach na gali PLMMA 72, gdy po świetnej walce przegrał dyskwalifikacją z Costello van Steenisem.

Brazylijczyk w swoim dorobku ma osiem zwycięstw i siedem porażek, raz tylko stawał do decyzji sędziów. Edilson znany jest z mocnego uderzenia, bo walki przed czasem kończy właśnie uderzeniami. W swoim ważnym pojedynku wystąpił na Inka FC 24, kiedy poddał go w pierwszej rundzie doświadczony Luis Santos. Franca ma złą passę dwóch porażek z rzędu, ostatnią walkę stoczył poza Brazylją. W ostatnim starciu wystąpił w Rosji na gali Fight Nights Global 48, pod koniec pierwszej rundy został zastopowany przez Khalida Murtazalieva.

To nie koniec, ponieważ w maju w karcie walk pojawił się kolejny ciekawy zawodnik w postaci Kevina Wiwatowskiego (4-3). Przypomnijmy, w ostatniej walce zdobył pas federacji PLMMA, pewnie na 70 edycji w Warszawie pokonując Piotra Kalenika. Mimo wszystko nie znamy jego przeciwnika.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.