HERAKLESY: ANKOS ZGŁASZA SPRZECIW I MA ARGUMENTY

Nowe kontrowersje wzbudziły Heraklesy 2016, coroczne nagrody dla środowiska MMA. Dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski najpierw krytykował przyznania nagrody dla 'Medium roku' portalowi Sport.pl, a teraz swoje wątpliwości zgłasza klub Ankos MMA Poznań, którego włodarze są zaskoczeni wyborem w kategorii 'Klub roku', którą otrzymał Shark Top Team Łódź.

Swoje wątpliwości oraz argumenty przedstawione zostały na profilu społecznościowym klubu:

Gratulujemy klubowi SHARK nagrody w kategorii „Klub roku 2016”. Zawodnicy z Łodzi w zeszłym roku sporo osiągnęli i było o nich głośno zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Chcielibyśmy natomiast zadać pytanie kapitule „Heraklesów” o kryteria, którymi się kierują w wyborze zwycięzcy tej kategorii. Wydaje się, że decydować powinien bilans walk i osiągnięcia wszystkich zawodników klubu. Jeśli porównać statystyki klubu Ankos MMA do zwycięzcy wyglądałoby to następująco:
- Ankos MMA – 29 wygranych (73%); 10 porażek (25%) i 1 remis
– Shark Top Team – 12 wygranych (60%); 8 przegranych (40%)

Do tego Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot i Karol Bedorff wygrali łącznie 4 walki mistrzowskie w KSW (przy 1 wygranej Marcina Wrzoska).

Oczywiście w Shark Top Team trenuje Karolina Kowalkiewicz, która w minionym roku doszła do walki o pas UFC, ale ostatecznie przegrała ten pojedynek. Dodatkowo, jeśli uznać, że osiągnięcia w UFC są tymi najważniejszymi, to pojawia się pytanie, dlaczego nie został nagrodzony klub S4, który ma aż 3 zawodników w TOP15 rankingów UFC?

Należy również pamiętać, że większość czołowych zawodników Shark Top Team pojawiła się w tym klubie dopiero w połowie zeszłego roku po odejściu od poprzednich trenerów, stąd trudno stwierdzić, co jest wynikiem pracy nowego, a co starego sztabu i od którego momentu można liczyć bilans zawodnikom STT.

Z tego powodu, chcielibyśmy dowiedzieć się, co brali pod uwagę głosujący w tym plebiscycie, ponieważ dla nas kryteria przyznania nagrody wydają się dość niejasne. Myślimy, że inni nominowani, czyli Berserkers Team Poland i S4 Fight Club też chętnie dowiedzą się, jak wygląda proces wyłaniania zwycięzcy w tej kategorii. Będziemy bardzo wdzięczni za rozjaśnienie tej sytuacji!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gegard
Data: 31-03-2017 17:43:06 
Fakt, dziwne że nagrody MMARocks nie trafiły w ręce zawodników, którzy są zarządzani przez byłego redaktora tego serwisu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.