ZŁOTO NA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH EUROPY

Roman Pacurkowski zdobył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w zapasach. Zawodnik AZS AWF Warszawa rozegrał w węgierskim Szombathely wspaniały turniej.

W finale kat. 66 kg w stylu klasycznym pokonał niezwykle mocnego reprezentanta Rosji Aslana Visaitova 3:1 (6:4). - Roman w pierwszym pojedynku wygrał z Bułgarem. W ćwierćfinale pokonał reprezentanta Włoch. W starciu o finał nie dał żadnych szans Łotyszowi, wygrywając 5:0. W pojedynku o złoto zmierzył się z bardzo mocnym reprezentantem Rosji. Po wspaniałej walce wygrał 3:1 (6:4) – relacjonuje Andrzej Jaworski, jego trener klubowy.

Z Romanem rozmawialiśmy tuż po walce finałowej. - Jeszcze nie mogę w to uwierzyć. Chciałbym podziękować wszystkim trenerom, którzy przygotowali mnie do mistrzostw. Na początku roku wywalczyłem trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Paryżu, później było drugie miejsce w Danii. Czułem, że moja forma rośnie, że mogę odnieść sukces na Węgrzech, ale nawet nie marzyłem o złocie. To był mój turniej. Do każdej walki wychodziłem bardzo pewny siebie, nie kalkulowałem, robiłem swoje, cały czas atakowałem. Bardzo dużo dał mi start w Krajowej Lidze Zapaśniczej. W lidze toczyłem boje z bardzo mocnymi rywalami. Uwierzyłem w siebie. Ważne było obycie z oprawą, światłami, kibicami. W tym najważniejszym dla mnie turnieju nie czułem tremy.

- Roman do Warszawy przyjechał trzy lata temu z Ukrainy. Studiuje na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego i reprezentuje nasz klub w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Od początku chciał walczyć dla naszego kraju. Zrobił ogromny progres. Na pewno pomogły mu starty w lidze. Boje z Bernatkiem czy Karecińskim zrobiły swoje. To zawodnik, który ma ogromny potencjał. Cały czas robi postępy, a do tego ma bardzo mocną „głowę”, co w tym sporcie jest bardzo ważne – mówi Jaworski. Drugi, brązowy medal dla naszego kraju wywalczył w stylu wolnym w kat. 125 kg Kamil Kościółek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English