UFC 210: PRZEGRANA BŁACHOWICZA NA PUNKTY

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-04-09

Mamy bardzo przykre wiadomości z Nowego Yorku, gdzie właśnie trwa gala UFC 210. Swoją drugą porażkę z rzędu i czwartą w organizacji UFC odnotował nasz reprezentant Jan Błachowicz, który przegrał po większościowej decyzji sędziów z Patrickiem Cumminsem. Przypomnijmy, że była to bardzo ważna walka dla zawodnika S4 i wielka szkoda, bo 'Cieszyński Książę' miał swoje okazje.

Podopieczny Piotra Jeleniewskiego świetnie zaczął trafiając oponenta mocnymi ciosami. Po kolejnym ciosie Amerykanin był na deskach, ale zaraz otrząsnął się i mocno kontrował. Błachowicz również wyprowadził kolana z klinczu i dewastował rywala kolejnymi ciosami. Choć Janek na początku się bronił to pod koniec pierwszej rundy Cummins dopiął swego i zdobył obalenie.

I w drugiej rundzie widać było, że świetną robotę robi Robert Złotkowski, ponieważ fighter z Warszawy ponownie mocnymi ciosami rozbijał rywala. Patrick mimo wszystko obalił i kontrolował rywala z góry. Biało-Czerwony z dołu próbował jeszcze zaskoczyć balachą czy trójkątem nogami jednak szybko z tego wyszedł przeciwnik.

W trzeciej rundzie Janek zdecydowanie opadł z sił i to wykorzystał oponent trafiając mocnymi ciosami w stójce. Do tego Cummins zaliczył kolejne obalenie i mógł być pewny co do decyzji sędziów.