UFC 213: GARBRANDT-DILLASHAW OFICJALNIE

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-04-10

Już oficjalnie, ósmego lipca na gali UFC 213, w walce wieczoru zobaczymy pierwszą próbę obrony tytułu kategorii koguciej przez niepokonanego Cody Garbrandta, który zawalczy z byłym mistrzem T.J. Dillashawem. Przypomnijmy, że obaj aktualnie prowadzą reality show w postaci TUFa, w którym są trenerami i obaj mają coś sobie do wyjaśnienia w klatce największej federacji na świecie.

''No Love'' zadebiutował w federacji w roku 2015, kiedy pod koniec trzeciej rundy uderzeniami odprawił Marcusa Brimage, a po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Enrique Brionesa. Cody w poprzednim roku zaczął wyśmienicie, w pierwszej rundzie uderzeniami z kwitkiem odprawił Augusto Mendesa, Thomasa Almeide oraz Takeye Mizugaki. W ostatniej walce Garbrandt wystąpił na UFC 207, kiedy zdobył tytuł i zaskoczył wielu, gdy pewnie na całym dystansie wypunktował Dominicka Cruza.

Dillashaw zdobył tytuł w roku 2014, w piątej rundzie uderzeniami stopując Renana Barao, a następnie go obronił, dopiero również w piątej odsłonie uderzeniami stopując ściągniętego na ostatnią chwilę Joe Soto. Doszło wreszcie do rewanżu z byłym mistrzem Renanem Barao i T.J. podkreślił to co mówił, kończąc rywala szybciej, bo na początku czwartej odsłony. W poprzednim roku Dillashaw stracił tytuł po zbliżonej walce, po 5 rundach przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Dominickiem Cruzem. Po tej walce Amerykanin domagał się szybkiego rewanżu, jednak musiał stoczyć kolejne dwie walki, aby dostać szansę ponownego zdobycia tytułu. Fighter z Kalifornii w kolejnych starciach pewnie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Raphaela Assuncao i Johna Linekera.