SPORTY WALKI W SZLACHETNYCH CELACH

20 kwietnia 2017 roku o g. 13:00 w Akademii Walki w Warszawie przy ul. Kinowej 19 odbędzie się konferencja zapowiadająca IV edycję Gali Biznes Boxing Polska. W jej trakcie zostanie zaprezentowana idea walki wieczoru oraz odbędzie ważenie zawodników - Księdza Jacka WIOSNY Stryczka i Andrzeja Suprona. W maju Gwiazdy i przedsiębiorcy zawalczą dla Szlachetnej Paczki pod hasłem „Walczę o ludzi”.

Konferencja będzie zapowiadać Galę Boksu Białych Kołnierzyków, w ramach której znane Gwiazdy i przedsiębiorcy staną w ringu bokserskim aby zwrócić uwagę na problem społeczny. W tym roku zawodnicy będą walczyć dla Szlachetnej Paczki, aby zmienić podejście Polaków do pomagania. Gala odbędzie się 13 maja w Legia Fighting Club, wówczas na ringu zobaczymy m.in. aktora Wojciecha Zielińskiego, redaktora naczelnego Super Expressu Sławomira Jastrzębowskiego, pomysłodawcę Runmagedonu Jarosława Bieleckiego oraz bloggera Kamala Jahida. Walkę wieczoru stoczą Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek – założyciel i twórca Szlachetnej Paczki, duszpasterz ludzi biznesu oraz Andrzej Supron - polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski. Dochód z wydarzenia zostanie w całości przeznaczony na Szlachetną Paczkę niosącą pomoc potrzebującym, który status społeczny i potrzeby są sprawdzane przez wolontariuszy tejże organizacji.

Ksiądz bije się w szczytnym celu

 Całe życie biłem się o lepszy los dla ludzi, i dzisiaj też chcę się bić. Pod spodem tego wszystkiego jest moja ciężka walka, bo to nie jest wcale tak łatwo przekonać ludzi do tego, żeby chcieli pomagać. Wielu ludzi wkurza to, że ktoś pomaga innym  mówi ksiądz Jacek Stryczek. Odkąd zdecydował, że weźmie udział w walce, ciężko trenuje. Chce po raz kolejny udowodnić, że pomaganie wcale nie jest proste.  W Polsce nawet o pomaganie trzeba się bić  dodaje.

Ksiądz Stryczek od lat walczy o lepszą przyszłość dla ludzi. Jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia WIOSNA, które realizuje takie projekty, jak Szlachetna Paczka czy Akademia Przyszłości. W mediach jest znany z oryginalnych pomysłów ewangelizacyjnych, np. postawienia konfesjonału przed Galerią Krakowską albo posypywania głów przechodniów popiołem na Rondzie Matecznego w Krakowie w Środę Popielcową. To laureat wielu nagród, m.in. Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Gentlemana Roku 2014 czy Nagrody im. Władysława Stasiaka.

Walki „Białych Kołnierzyków”

Walka księdza Jacka Stryczka z Andrzejem Supronem będzie zwieńczeniem IV Gali Biznes Boxing Polska, tzw. Gali „Białych Kołnierzyków”. Celem wszystkich dotychczasowych gal było wsparcie charytatywne. Do walki stanęli m.in: Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który stoczył 3-rundową walkę z najbardziej utytułowanym bokserem w Polsce – Dariuszem Michalczewskim; wiceminister sportu Jarosław Stawiarski i srebrny medalista Paweł Skrzecz, i ponownie Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, tym razem walczący z Przemysławem Saletą.

Przed walką wieczoru odbywają się walki „Białych Kołnierzyków”. To tradycja największych miast świata, takich jak Londyn czy Nowy Jork. Walczą w nich prawnicy, bankierzy, pracownicy korporacji, a nawet politycy. Wszystkich łączy pasja do boksu i chęć sprawdzenia się w prawdziwej walce.

Rozrywka i pomoc w jednym

Popularność tego typu walk w Polsce stale rośnie. Świadczą o tym sumy przekazywane na cele charytatywne: na I Gali zebrano ponad 110 tys. zł, na II Gali  ponad 100 tys., trzecia natomiast była rekordem: ponad 230 tys. zł, a więc więcej niż pierwsza i druga gala razem wzięte. W tym roku organizatorzy liczą, że będzie jeszcze lepiej. W końcu taki wieczór to świetna zabawa i szczytny cel. To już ostatni moment, by nabyć bilety na wydarzenie.

Przypominamy - w tym roku celem jest wsparcie najbiedniejszych, którym pomaga Szlachetna Paczka. Już teraz możesz wejść na www.stworzmistrza.pl i wpłacić dowolną kwotę na rzecz Paczki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.