KSIĄDZ BOKSUJE W SŁUSZNEJ SPRAWIE

Twardy wzrok, skrzyżowane pięści. Walczą, by Polacy również potrafili walczyć: o samych siebie i o innych. Już 13 maja Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek zmierzy się ze znanym zapaśnikiem Andrzejem Supronem. Staną naprzeciw siebie w ringu, by zawalczyć dla Szlachetnej Paczki pod hasłem „Walczę o ludzi”.

W jednym narożniku - ksiądz, duszpasterz ludzi biznesu, happener i społecznik. W drugim - polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski. Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek oraz Andrzej Supron 13 maja 2017 roku skrzyżują rękawice bokserskie podczas IV Gali Biznes Boxing Polska.

 Ja walczę o ludzi, bo jest sporo osób, które zaniedbują siebie i pielęgnują w sobie złość. Nie walczą o siebie, a my wydobywamy z nich to, co najpiękniejsze. Walczę o: rodziny w potrzebie, wolontariuszy, darczyńców, dzieci w AP, niepełnosprawnych  tak na konferencji inaugurującej Galę przedstawiał ideę walki ksiądz Stryczek.

Na ringu zmierzy się z utytułowanym zapaśnikiem:  Sam pomysł jest fantastyczny. Miałem tylko jedną obawę, jak się o tym dowiedziałem: jak można bić księdza? – powiedział z uśmiechem Andrzej Supron. - Każda formuła, która niesie w sobie przesłanie, pomoc innym, jest dla mnie czymś wyjątkowym. Cieszę się bardzo, że będę mógł wziąć w tym udział – dodał.

Walki „Białych Kołnierzyków”

To niejedyna walka tego wieczoru. Na Gali odbędą się również walki prawników, bankierów i przedsiębiorców tzw. „Białych Kołnierzyków”. Na ringu zobaczymy m.in. aktora Wojciecha Zielińskiego, redaktora naczelnego Super Expressu Sławomira Jastrzębowskiego, pomysłodawcę Runmagedonu Jarosława Bieleckiego, bloggera Kamala Jahida, i Piotr Pejser z MotoRmanii. Dochód z wydarzenia zostanie w całości przeznaczony na Szlachetną Paczkę niosącą pomoc potrzebującym.


Ksiądz bije się w szczytnym celu

 Całe życie biłem się o lepszy los dla ludzi, i dzisiaj też chcę się bić. Pod spodem tego wszystkiego jest moja ciężka walka, bo to nie jest wcale tak łatwo przekonać ludzi do tego, żeby chcieli pomagać. Wielu ludzi wkurza to, że ktoś pomaga innym  tak ksiądz Jacek Stryczek opowiadał na konferencji o walce.

Walka księdza Jacka Stryczka z Andrzejem Supronem będzie zwieńczeniem IV Gali Biznes Boxing Polska. Celem wszystkich dotychczasowych gal było wsparcie charytatywne. Do walki stanęli m.in: Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który stoczył 3-rundową walkę z najbardziej utytułowanym bokserem w Polsce – Dariuszem Michalczewskim; wiceminister sportu Jarosław Stawiarski i srebrny medalista Paweł Skrzecz, i ponownie Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, tym razem walczący z Przemysławem Saletą.

Podczas I Gali zebrano ponad 110 tys. zł, na II - ponad 100 tys., trzecia natomiast była rekordem: ponad 230 tys. zł, a więc więcej niż pierwsza i druga gala razem wzięte. W tym roku organizatorzy mają nadzieję na jeszcze lepszy wynik. To już ostatni moment, by nabyć bilety na wydarzenie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.