ME JUDO: KATARZYNA KŁYS WALCZYŁA O BRĄZ

Niestety bez sukcesów Biało-Czerwonych zakończy się także drugi dzień trwających w Warszawie Mistrzostw Europy Seniorek i Seniorów w Judo. Szansę medalową miała Katarzyna Kłys, która w walce o brązowy krążek przegrała po trzymaniu z Francuzką Marie Eve Gahie.

Polka zaczęła turniej od zwycięstwa po dogrywce z Holenderką Nataschą Ausmą, później jednak w ćwierćfinale przegrała przez waza-ari z Chorwatką Barbarą Matic. Ta wygrywała kolejne walki, dzięki czemu Polka miała szanse na repasaże. Na jej drodze stanęła Aleksandra Samardzic z Bośni i Hercegowiny. Podobnie jak we wcześniejszych walkach Polki, do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka po regulaminowych czterech minutach. Naszej zawodniczce udało się rzucić na waza-ari, które zadecydowało o wygranej. W walce o brązowy medal Polka przegrała ze wspomnianą Francuzką. Był to najprawdopodobniej ostatni występ Katarzyny Kłys, bowiem podopieczna Pawła Nastuli od dawna zapowiadała, że po zawodach na warszawskim Torwarze zakończy w wieku 31 lat sportową karierę.

We wcześniejszych walkach Polaków, w 1/16 finału odpadł Jakub Kubieniec. O jeden poziom wyżej w drabince turnieju doszli Agata Ozdoba, Karolina Tałach oraz Damian Szwarnowiecki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.