CSFC 18: MARCIN PROSTKO ZAWALCZY O TYTUŁ

Piętnastego lipca na gali Cage Steel FC 18 swoją kolejną walkę stoczy nasz reprezentant walczący na Wyspach Marcin Prostko. Będzie bronił tytułu federacji w kategorii średniej, w starciu z Glenna Irvine.

'Mad Boy' zaczął od czterech zwycięstw w karierze, tylko raz stawał do decyzji sędziów, a resztę pojedynków kończył przed czasem. Trzeba dodać, że wszystkie walki Marcin stoczył na Wyspach, gdzie na co dzień mieszka. Prostko po wypunktowaniu doświadczonego Shauna Lomasa dostał dużą szansę, bo walkę w prestiżowej organizacji BAMMA. Wtedy nie powiodło się i na 23 edycji wypunktował go Bill Beaumont. Następnie wystąpił na Full Contact Contender 17, wtedy w drugiej rundzie poddał go debiutujący Moein Norbakhsh. W ostatnim starciu Marcin zadebiutował w federacji ACB, na 54 edycji poddał go w drugiej rundzie debiutujący Jenaid Ebanks.

Zawodnik z Irlandii Północnej zaczął od kariery amatorskiej, stoczył pięć walk, cztery wygrał. W swoim dorobku ma już jedną walkę z Polakiem w roku 2015, w drugiej rundzie poddał Maćka Gierzewskiego. Glenn zadebiutował w poprzednim roku na gali BAMMA 26, na początku drugiej odsłony przed czasem pokonał go bardziej doświadczony John Redmond. W tym roku Irvine zaczął od błyskawicznej porażki, po 39 sekundach poddał go Keith McCabe, a w ostatniej walce na lokalnej gali CSFC 17 już w pierwszej rundzie uderzeniami pokonał Roba Fultona.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.