CW 83: KACPER FORMELA STOCZY WAŻNĄ WALKĘ

Już szóstego maja w Walii odbędzie się gala Cage Warriors 83, a do karty walk został dodany nasz utalentowany reprezentant Kacper Formela (4-0), który zmierzy się z Aidenem Lee (3-1).

Młody zawodnik stoczy swoją czwartą walkę zawodową, po tym jak odnosił sukcesy w karierze amatorskiej na galach PLMMA, czy na mistrzostwach świata IMMAF. Debiut Formeli odbył się w zeszłym roku na PLMMA 61, poddał wtedy pod koniec pierwszej rundy Mariusza Michalczuka. Następny start Kacpra miał miejsce w poprzednim roku na gali Time Of Masters 2, wtedy poddał w pierwszej rundzie reprezentanta Litwy Jurij Jermolo. Następnie podopieczny Grzegorza Jakubowskiego wystąpił na Slava Republic 1, pod koniec walki przed czasem odprawił twardego Patryka Duńskiego. W ostatnim starciu Formela wystąpił w walce wieczoru Slugfest 9, pewnie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Jakuba Wieczorka.

Zawodnik z Wielkiej Brytanii zaczął od kariery amatorskiej, gdzie pierw przegrał już w walce na dystansie 5 rund. Następne dwa pojedynki wygrał, po jednogłośnej decyzji sędziów z Marcinem Pociechą. Po wygranej z Polakiem zdecydował o rozpoczęciu kariery zawodowej. Anglik zadebiutował w roku 2015 na gali BAMMA 20, jednogłośną decyzją sędziów zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Adama Jahovicia. Aiden następnie stoczył kolejną walkę na gali Almighty Fighting Championship 1, w drugiej rundzie uderzeniami pokonując Krzysztofa Adamczyka. Następnie Lee doznał pierwszej porażki w rekordzie z rąk Konmona Deha po jednogłośnej decyzji sędziów, w debiucie w federacji Cage Warriors na 77 edycji. W ostatnim starciu Aiden stoczył drugą walkę w mocnej organizacji na Wyspach, tym razem na 80 edycji już w pierwszej odsłonie poddając Fabiena Gallinaro.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.