PO CAGE WARRIORS 83

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-05-07

Niestety nie udał się podbój Walii naszemu reprezentantowi. Kacper Formela (3-1) zadebiutował w mocnej federacji Cage Warriors, niespodziewanie znalazł się w karcie walk 83 edycji, jednak jak podkreślał był w ciągłym treningu, bo przygotowywał się do innego pojedynku, który nie wypalił. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego zaczął od mocnej bitki w stójce, jednak w parterze już w pierwszej rundzie poddał go ostatecznie Aiden Lee (4-1). Zawodnik z Wielkiej Brytanii tym samym zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Formeli, zdobył już trzecie zwycięstwo z Polakiem.

W walce wieczoru w kategorii półśredniej już trzecie szybkie zwycięstwo po ostatniej porażce zaliczył Lewis Long (15-4), który przed własną publicznością pokonał już po 18 sekundach weterana Che Millsa (16-10). Trzeba jednak dodać, że nieszczęśliwie zakończyła się ta walka dla obu, ponieważ Walijczyk obalił swojego rywala, a on doznał od razu mocnej kontuzji i musiał się poddać.

Udanie po ostatniej szybkiej i pierwszej porażki w karierze udanie wrócił Soren Bak (9-1), który odnotował ważną wygraną pokonując po jednogłośnej decyzji sędziów twardego Scotta Clista (11-4). Dla wielu doszło do niespodzianki w wadze półśredniej, gdzie Giovanni Melillo (7-1) już w pierwszej rundzie przed czasem pokonał dobrze znanego w naszym kraju Mohsena Bahari (9-4).

Warto również wspomnieć o kolejnych szybkich zwycięstwach niepokonanych talentów publiczności jakim są Josh Reed (7-0) oraz Jack Shore (5-0).