ACB 60: UDANY DEBIUT LEWONIA W ORGANIZACJI

W sobotę w Austrii odbyła się już 60 edycja Absolute Championship Berkut. Swój udany debiut w organizacji zaliczył nasz reprezentant Rafał Lewoń (14-6), który po ciężkiej walce pokonał niejednogłośną decyzją sędziów doświadczonego Tamirlana Dadaeva (19-6). Tym samym charakterny 'czołg' z Kołobrzegu udanie wrócił po nieudanej walce o pas w federacji Superior FC. Kluczem do zwycięstwa był od początku agresywny styl Lewonia, który w stójce próbował wywierać pressing na przeciwniku. W pierwszych dwóch rundach obaj w parterze byli z góry, kibice oglądali wiele zwrotów akcji. Rafał był w opałach, ponieważ Dadaev próbował blachy czy gilotyny, jednak nasz reprezentant zachował czujność. W ostatniej rundzie Polak był też w opałach, jednak przetrzymał szaleńcze ataki rywala z dosiadu.

W walce wieczoru w kategorii półśredniej Arbi Aguev (29-7) pokazał się ze świetnej strony, ponieważ potrzebował zaledwie 21. sekund na pokonanie Andy DeVenta (15-11). Również w wadze półśredniej najważniejsze zwycięstwo w karierze zaliczył Ali Eskiev (7-1), który po ciężkiej walce pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Igora Svirida (11-5). W wadze lekkiej kolejne ważne zwycięstwo zaliczył niepokonany Shamil Nikaev (7-0), który po ciężkiej walce pokonał na punkty Aurela Pirtea (12-9). Drugie zwycięstwo w organizacji przed własną publicznością zaliczył zaskakujący Ismail Naurdiev (15-1), już w pierwszej rundzie uderzeniami pokonując weterana dużych organizacji Benny Allowaya (19-8). W kategorii muszej udanie w organizacji zadebiutował były zawodnik UFC - Zach Makovsky (20-8), dopiero w trzeciej rundzie poddając Josiela Silve (7-2).

Warto również wspomnieć o zwycięstwie Marko Burusica, Rolanda Cambala, Islama Isaeva, Ludovit Klein, Herdeson Batisa oraz Arbi Mezhidova.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.