WIELKI SUKCES POLSKI NA ME KENDO W BUDAPESZCIE!

W miniony weekend w stolicy Węgier odbyły się Mistrzostwa Europy w Kendo, czyli największa i najważniejsza tego typu impreza na starym kontynencie. Przez trzy dni ponad 500 zawodników i zawodniczek rywalizowało w 6 kategoriach. Dodatkowo Polska reprezentacja odniosła wielki sukces!

Sukces Polaków!

Nasi zawodnicy i zawodniczki już od pierwszego dnia zawodów wrzucili najwyższy bieg i nie szczędzili kibicom emocji. Na początek reprezentacja kobiet zdobyła drużynowe srebro w finale dając bardzo wyrównany (2:3) i zacięty mecz późniejszym mistrzyniom. Panie powtórzyły w ten sposób najlepszy wynik w historii polskiej kobiecej reprezentacji sprzed dokładnie 10 lat.

Drugiego dnia przyszedł czas na turniej drużynowy męski, do którego nasi panowie podeszli z wielką ambicją. Zeszłoroczni wicemistrzowie już od samego początku chcieli wyraźnie pokazać, że dobra forma nie była chwilowa i pewnie przechodzili przez kolejne fazy turnieju. Ostatecznie jednak starli się z Włochami w półfinale, którzy zdeterminowani zrewanżować się za poprzedni rok (Polska wyeliminowała ich wtedy w ćwierćfinale) pokonali naszą drużynę 4:1. Dzięki temu drużyna męska po raz trzeci w historii wywalczyła brązowy medal!

Dodatkowo w turniejach indywidualnych doceniona została obecność naszych zawodników i zawodniczek. W turnieju indywidualnym juniorów, po dobrych walkach, nasza jedyna młoda zawodniczka Monika Stachowicz wyróżniona została prestiżową nagrodą kantosho (za ducha walki).

Podobne wyróżnienie otrzymał nasz zeszłoroczny brązowy medalista Krzysztof Bosak, który zaprezentował jak zawsze świetną formę, jednak turniej zakończył w 1/8 finału.

Jest to jak do tej pory największy sukces reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w historii i biorąc pod uwagę rosnącą formę reprezentacji można być pewnym, ze nie ostatni!


Francja bierze wszystko


Najbardziej utytułowaną na tych zawodach ekipą była reprezentacja Francji, która na 6 możliwych złotych medali zdobyła aż 5.

Drużynowe złoto kobiet i mężczyzn. indywidualne złoto mężczyzn - Kei Ito, indywidualne złoto juniorów - S.Moutarde  oraz indywidualne złoto kobiet - Pauline Stolarz. W tym ostatnim wypadku znajomo brzmiące nazwisko nie jest przypadkiem, ponieważ rodzice obecnej mistrzyni pochodzą z Polski i bez problemu można się z nią porozumieć w tym języku.

Jedyną reprezentacją, która powstrzymała dominację Francuzów była Rosja, która odebrała im zwycięstwo w finale drużynowego turnieju juniorów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.