MŚ MUAY THAI - JEDEN MEDAL POLAKÓW

Zakończone w zeszłym tygodniu Mistrzostwa Świata Muay Thai IFMA w białoruskiej stolicy, Mińsku nie były specjalnie udane dla polskich reprezentantów. Jedynie Gabriela Kuzawińska, która rywalizowała wśród seniorek w kategorii do 51 kg, wróciła od naszych wschodnich sąsiadów z medalem, co jest wynikiem raczej skromnym. Trzeba jednak przyznać, że Polacy mieli też dużo pecha.

I właśnie o takim pechu możemy mówić w przypadku Łukasza Radosza i Mateusza Janika, którzy przez kontuzje musieli wycofać się z turnieju. Wielka szkoda, zwłaszcza pierwszego z nich, który pewnie kroczył po medal w swojej kategorii wagowej. Swoje walki przegrywali również zawodnicy trenujący na co dzień w warszawskiej Garudzie pod okiem Dimitrija Kartela: Kamil Pawlak oraz Dawid Mirkowski. Ten sam los spotkał znaną chociażby z walk dla Ladies Fight Night Martę Gusztab czy Oskara Siegerta. Niepowodzeniem zakończył się również występ podopiecznego Macieja Skupińskiego, Kamila Dybca, a także bydgoszczanina, Jakuba Rajewskiego

Nie jest to może wielki sukces polskiej reprezentacji, która wystawiła niemal wszystkich mistrzów kraju w kategoriach męskich i dwie mistrzynie wśród kobiet. Szkoda, że tylko reprezentująca MuayThai Kingdom z Warszawy wraca do Polski z medalem. Na pewno sprawiła ogromną niespodziankę, bowiem trenuje wcale nie długo, o czym mogliście się dowiedzieć z wywiadu, jaki z Gabrielą przeprowadził nasz serwis. Na pewno były duże oczekiwania wobec utalentowanego Dawida Mirkowskiego, który jest uznawany za jeden z największych talentów w Muay Thai w naszym kraju. Szkoda, że Warszawianin pożegnał się z turniejem odpadając po walce z reprezentantem Tajlandii. 

Zdobywczyni medalu oczywiście gratulujemy i mamy nadzieję, że poziom polskiego Muay Thai będzie konsekwentnie wzrastać, zawodowcy będą z powodzeniem rywalizować również na ringach amatorskich, a kadra odnosić sukcesy na arenach międzynarodowych. Sam trener kadry, Maciej Skupiński uznał, że reprezentanci Polski postawili wysoko poprzeczkę swoim przeciwnikom na imprezie rozgrywanej w stolicy Białorusi. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.