JĘDRZEJCZYK NAJLEPSZA? CYBORG SCEPTYCZNA

Cristiane ‘Cyborg’ Justino mimo przedłużającej się nieobecności na scenie MMA wciąż jest przez wielu uznawana za najlepszą zawodniczkę w historii MMA. Nie brakuje jednak głosów, że taki tytuł przystoi również Polce, Joannie Jędrzejczyk. Sama Brazylijka jest jednak sceptycznie nastawiona do takiego pomysłu i mówiąc wprost, nie chce zgodzić się z częścią fanów i ekspertów.

- Joanna jest świetnym sportowcem i doskonałym przykładem na dobre działanie machiny promocyjnej UFC. Moje ostatnie pięć walk można było zobaczyć na UFC Fight Pass, a Joanna w tym czasie zawalczyła raz na tej platformie, raz w telewizji, brała udział w TUFie i rywalizowała na kartach PPV z McGregorem i Rondą. W takim przypadku można zrobić ogromną robotę jeśli chodzi o promowanie zawodnika. Tak czy inaczej to ja jestem jedynym pracownikiem UFC, który ma 90 procent walk skończonych przez KO. Żadna inna kobieta, ani męzczyzna nie może pochwalić się takim bilansem. Ocenę, kto jest najlepszym zawodnikiem MMA w historii zawsze zostawiam fanom. Media mogą wpłynąć na postrzeganie rankingów i danych zawodników przez kibiców, jednak prawda zawsze wypłynie na wierzch, jak stało się w przypadku Rondy Rousey.

Jak widać Brazylijka wciąż uważa, że jest najlepszą zawodniczką w historii kobiecego MMA. Justino czeka jednak na ogłoszenie swojej kolejnej walki. Do miana jej przeciwniczki aspiruje była pretendentka do pasa w wadze koguciej, Cat Zingano. Siejąca postrach zawodniczka z kraju kawy zaznacza jednak, że Zingano ostatnią walkę wygrała w 2014-stym roku, dając subtelnie do zrozumienia, że interesuje ją pojedynek tylko z zawodniczkami mającymi ostatnie walki wygrane. 

Kontrakt z największą organizacją MMA na świecie wygasa Justino w październiku, ma ona jednak nadzieję, że UFC przedłuży tą umowę. Pamiętajmy, że to z myślą właśnie o Brazylijce lider światowego rynku MMA utworzył dywizję piórkową kobiet. Gdy jednak przyszło do obstawiania walki o pas okazało się, że Justino… nie jest w stanie zrobić wagi. Trochę to dziwne, jednak właśnie w ten sposób tłumaczyła swoją niemożność do walki o pas tej dywizji sama zawodniczka. Czekamy więc na oficjalne informacje ze strony UFC dotyczące powrotu do klatki ‘Cyborg’, która zasłynęła nie tylko dominującymi zwycięstwami, ale także wpadką dopingową.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.