ROGER GRACIE VS BUCHECHA 2 W LIPCU

Właśnie do prasy wyciekła informacja, że najlepszy zawodnik BJJ w historii tego sportu: Roger Gracie i najlepszy zawodnik ostatnich lat, Marcus ‘Buchecha’ Almeida ponownie staną naprzeciw siebie podczas gali zawodowego BJJ. Obydwaj mają się zmierzyć na Gracie PRO 1, 23 lipca w Rio de Janeiro i jest to pojedynek, który elektryzuje każdego fana brazylijskiego jiu jitsu na świecie.

Rogera Gracie nie trzeba przedstawiać nikomu. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii tego sportu, który 10 razy zdobywał złoty medal na mistrzostwach świata IBJJF w tym trzykrotnie wygrywając kategorię open. Ponadto w 2005 roku wygrał dwa złote medale na prestiżowym turnieju ADCC poddając wtedy wszystkich ośmiu przeciwników. Obecnie były dominator światowych mat rywalizuje na zasadach MMA w singapurskiej organizacji ONE, której jest mistrzem. Na swoim koncie w MMA ma nieudaną przygodę z największą organizacją na świecie, UFC, a także zwycięstwo nad Polakiem, Michałem Pasternakiem w swojej ostatniej walce. Roger prowadzi również swoją szkołę BJJ w Wielkiej Brytanii, co zważywszy na standardowy kierunek Brazylijczyków, czyli San Diego w Kalifornii, jest swoistym ewenementem.

Buchecha to kolejny dominator światowych mat, który przejął schedę po swoim przeciwniku. Posiadacz czarnego pasa BJJ, który nadał mu Rodrigo Cavaca jest wielokrotnym mistrzem świata w brazylijskim jiu jitsu zarówno organizacji IBJJF jak i UAEJJ. Ma za sobą również walki zawodowe BJJ, chociażby z Rogerem Gracie, która miała miejsce na jednej z gal Metamoris. Brazylijczyk nie walczył jeszcze w formule MMA, przez co może w pełni skoncentrować się na dominowaniu świata brazylijskiego jiu jitsu. 

Pojedynek będzie 10-minutowym starcie na zasadach IBJJF. Organizatorem całego wydarzenia jest jedna z najlepszych zawodniczek w historii dyscypliny, Kyra Gracie. Poniżej przypominamy jeszcze pierwszy pojedynek między tą dwójką.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.