KLZ: MEDALISTA OLIMPIJSKI W ROZGRYWKACH?

Drużynowy mistrz Polski w ramach rozgrywek Krajowej Ligi Zapaśniczej, AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski wzmacnia się przed rozpoczęciem drugiego sezonu rozgrywek. Ekipa prowadzona przez Michała Jaworskiego już ściągnęła do siebie Murada Gadżijewa, a wszystko wygląda na to, że to nie koniec wzmocnień. Trwają rozmowy na temat transferu Marka Madsena, wicemistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro. Cytując klasyka: mają rozmach!

Gadżijew w poprzednim sezonie reprezentował barwy AKS Białogard, w którym był wyróżniającą się postacią. Sama drużyna nie była w stanie zaistnieć w ramach rozgrywek, ale pochodzący z Dagestanu zapaśnik, który reprezentuje Polskę, był razem ze Zbigniewem Baranowskim gwiazdą drużyny. Teraz wygląda na to, że mistrz Polski bardzo poważnie myśli o obronie tytułu w powiększającej się lidze.

Mark Madsen to 33 letni zapaśnik stylu klasycznego, którego największym sukcesem jest srebro na turnieju olimpijskim w Pekinie w kategorii do 75 kg. Duńczyk ponadto czterokrotnie stawał na drugim miejscu podium mistrzostw świata w zapasach w stylu klasycznym i raz był trzeci. Ponadto ma w dorobku brązowy medal mistrzostw Europy z 2014-ego roku i srebro na mistrzostwach świata wojskowych z 2005-ego roku. Ponadto ma on na swoim koncie dwie wygrane walki w zawodowym MMA. Sprawę jego transferu ułatwia fakt, że trenerem kadry duńskiej jest wychowanek AKSu, Szymon Kogut. Jak mówi sam trener Jaworski planowane są kolejne wzmocnienia drużyny mistrza Polski, o czym będziemy informowani na bieżąco.

W drugim sezonie planowane jest powiększenie Krajowej Ligi Zapaśniczej i stworzenie fazy play off. Powodem wzmocnień w AKSie jest nie tylko chęć obronienia tytułu, ale także zgłoszenie do rozgrywek klubu Boruty Zgierz, w którym mają występować: Roksana Zasina, Marcin Majka, Mateusz Nejman czy Dawid Pepłowski. Warto tutaj zaznaczyć, że Pepłowski jest również trenerem zapasów w czołowym polskim klubie MMA, Shark Top Team Łódź, a z jego wiedzy korzystają również zawodnicy największej organizacji MMA na świecie, UFC: Daniel Omielańczuk i Marcin Tybura, którzy przyjeżdżają na zajęcia do Dawida z Warszawy.

Szykuje nam się więc bardzo ciekawy sezon w KLZ, która wznowi rozgrywki jesienią. W nowym sezonie ma pojawić się w lidze osiem drużyn, a rozgrywki dalej będzie transmitować TVP Sport. Więcej o Krajowej Lidze Zapaśniczej znajdziecie na oficjalnej stronie organizacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.