UFC 213: YOLE ROMERO vs ROBERT WHITTAKER

Ósmego lipca w Las Vegas odbędzie się gala UFC 213. Tak jak wcześniej informowaliśmy, mistrz wagi koguciej Cody Garbrandt jest kontuzjowany i jego walka z T.J. Dillashawem jest anulowana. W nowej walce wieczoru o tymczasowy pas kategorii średniej zobaczymy starcie Yoela Romero (12-1) z również zaskakującym Robertem Whittakerem (18-4).

Kubańczyk w roku 2015 zaskakiwał nie po raz pierwszy swoją formą, w trzeciej rundzie przed czasem odprawiając Lyoto Machide, a niejednogłośną decyzją sędziów po dyskusyjnym werdykcie Ronaldo Souzę. Po tych walkach Yoel wpadł na dopingu, ale wrócił w poprzednim roku i stoczył jeszcze jedną walkę. Romero wystąpił na UFC 205, na początku trzeciej odsłony efektownie nokautując byłego mistrza Chrisa Weidmana.

Australijczyk zasłużył na walkę o największe laury po siedmiu zwycięstwach z rzędu. Po dwóch pewnych porażkach Robert występował przed własną publicznością, przed czasem odprawiał Clinta Hestera i Brada Tavaresa, a na punkty Mike Rhodesa oraz Uriaha Halla. W poprzednim roku Whittaker pewną jednogłośną decyzją sędziów pokonał Rafaela Natala, a już pod koniec pierwszej rundy uderzeniami odprawił Dereka Brunsona. W ostatniej walce Robert wystąpił na UFC on FOX 24, niespodziewanie przed czasem kończąc długą passę Ronaldo Souzy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.