KSW 39: FAKTY I LICZBY PRZED HISTORYCZNĄ GALĄ

KSW 39. Coloseum z 55 tys. widzów – miejsce na podium największych światowych gal MMA w historii i w pierwszej trójce największych wydarzeń sportowych w Polsce. Jedyna obok Tour de Pologne marka polskiego wydarzenia sportowego, rozpoznawana na świecie.

Już w najbliższą sobotę, 27 maja, na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jedno z największych wydarzeń w światowej historii MMA. „KSW 39. Coloseum” zgromadzi 55 tys. widzów – to plasuje galę w trójce największych pod kątem publiczności sportowych imprez, jakie miały miejsce we współczesnej Polsce (po meczu siatkówki Polska–Serbia w 2014 r., z udziałem 62 tys. kibiców oraz meczu otwarcia EURO 2012, gdzie starcie Polski z Grecją w piłce nożnej obejrzało blisko 57 tysięcy osób). Dodatkowe miliony obejrzą widowisko przed ekranami – walki transmitować będą telewizje w 36 krajach, a transmisja online dostępna jest na całym świecie, na 4 kontynentach, na www.kswtv.com. W karcie walk znalazło się jedenaście pojedynków, a w walce wieczoru zmierzą się dwaj niepokonani mistrzowie: Mamed Khalidov i Borys Mańkowski. W Polsce Galę KSW pokaże m.in. Cyfrowy Polsat. Evetowo organizację wydarzenia wspiera agencja MyLand, odpowiedzialna za gale KSW od 10 lat.

KSW 39 Colosseum – pojedynek gigantów

„KSW 39 Colosseum” to jedno z największych wydarzeń na świecie w historii mieszanych sztuk walki. Ogromne audytorium PGE Stadionu Narodowego w Warszawie i gwiazdorska karta walk gwarantują niesamowite sportowe emocje. W klatce zmierzą się najlepsi i najbardziej widowiskowi wojownicy federacji KSW, m.in. Mariusz Pudzianowski i Tyberiusz Kowalczyk, Fernando Rodrigues Jr. i Marcin Różalski, Popek Monster i Robert Burneika, Karol Bedorf i Michał Kita, Łukasz „Juras” Jurkowski, Mateusz Gamrot czy Damian Janikowski.
W walce wieczoru zobaczymy pojedynek mistrzów Mameda Khalidova i Borysa Mańkowskiego. Stawką pięciu starć będą pasy mistrzowskie KSW.

Jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce

Po roku 2010 w naszym kraju odbyło się sporo ciekawych i prestiżowych wydarzeń sportowych, które przyciągnęły na trybuny różnych obiektów dziesiątki tysięcy kibiców. W świecie sportów walki największym jak do tej pory wydarzeniem było starcie Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką. Galę na nowym stadionie we Wrocławiu obejrzało 42 tysiące kibiców. Rekord rekordów w Polsce pod względem liczby widzów padł 30 sierpnia 2014 roku podczas meczu siatkówki Polska - Serbia. Była to inauguracja mistrzostw świata, która przyciągnęła na PGE Narodowy w Warszawie 62 tysiące kibiców. Na drugim miejscu znalazł się oczywiście mecz otwarcia EURO 2012. Starcie Polski z Grecją w piłce nożnej, które również odbyło się na PGE Narodowym, obejrzało blisko 57 tysięcy kibiców. Również popularna nad Wisłą piłka ręczna nie może pochwalić się aż takimi osiągnięciami jak futbol czy siatkówka. Maksymalnie podczas meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 na trybunach zasiadło kilkanaście tysięcy widzów. Co ciekawe, jednym z najchętniej oglądanych meczów piłki ręcznej w Polsce było starcie pomiędzy Vive Tauron Kielce i Paris Saint Germain HB, które odbyło się w roku 2015 i zgromadziło w krakowskiej Tauron Arenie 15 300 widzów.

KSW 39 ZNALAZŁO SIĘ W GRONIE NAJWIĘKSZYCH WYDARZEŃ SPORTOWYCH NAD WISŁĄ. JUŻ TERAZ WIEMY, ŻE COLOSSEUM BĘDZIE W PIERWSZEJ TRÓJCE Z WYNIKIEM PONAD 55 TYSIĘCY SPRZEDANYCH BILETÓW!

39. KSW – w pierwszej trójce największych gal MMA w światowej historii

Rekord padł w czasach dla MMA „prehistorycznych”, w 2002 roku w Japonii – galę Pride obejrzało wtedy
71 tysięcy kibiców. Drugie miejsca na podium należy do gali UFC w Melbourne, w Australii, gdzie na trybunach zasiadło 56,200 widzów. Już dziś wiemy, że 39. Gala KSW Coloseum będzie (co najmniej!) trzecim najwyższym wynikiem w światowej historii tego sportu!!!

KSW – wielka federacja stworzona w Polsce

Po 13 latach od powstania KSW, w przededniu naszej największej Gali na Stadionie Narodowym, mogę z satysfakcją przyznać, że jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało się zbudować. Jesteśmy dziś liderem w Europie, a w Polsce praktycznie nie mamy konkurencji. KSW, obok Tour de Pologne, jest dziś jedynym polskim eventem sportowym realizowanym z takim rozmachem i tak szeroko rozpoznawalnym na świecie – oglądają nas widzowie na 4 kontynentach, walki transmitują telewizje w 36 krajach. Od początku budowa silnej marki samej dyscypliny była jednym z głównych celów Federacji KSW. To dlatego w klatce KSW od lat rywalizują najlepsi zawodnicy. Przywiązujemy również ogromną wagę do każdego aspektu widowiska. Począwszy od logistyki, oprawy graficznej, a kończąc na widowiskowości każdej gali - w tej dziedzinie od kilku lat jesteśmy jedną z federacji wyznaczających światowe standardy. Wypełniamy największe hale w tym kraju,
a w ten weekend padnie zapewne kolejny rekord oglądalności w TV i transmisjach online. Cieszę się, że udało nam się zbudować Polsce tak silną markę, dzięki wsparciu kibiców i mediów. Następny, naturalny krok to ekspansja na rynek brytyjski i amerykański”
– mówi Martin Lewandowski, jeden z założycieli KSW.

Marka KSW

Pod szyldem KSW kryją się nie tylko cykliczne gale, ale także szereg innych działań oraz zarządzanie wizerunkiem i kontraktami wielu zawodników.

Marki w ramach KSW:

KSW – największa w Europie i czołowa na świecie gala MMA

KSW Squad- oficjalna linia odzieżowa KSW

KSW TV – oficjalna platforma streamingowa; największe transmisje online w Polsce. Jedyna PPV na taką skalę, transmitująca walki na całym świecie.

KSW obozy – organizacja obozów szkoleniowych

Puchar KSW – organizacja amatorskich zawodów MMA

Media KSW:

Evetowo organizację wydarzenia wspiera agencja MyLand, odpowiedzialna za gale KSW od 10 lat. MyLand jest również jedynym producentem i wyłącznym dystrybutorem linii odzieżowej KSW Squad, a także w pełni zarządza internetową platformą kswshop.com.

Rekordy KSW 39 / Coloseum

5 – starć mistrzowskich

6 – aktualnych mistrzów KSW zawalczy dziś na gali

1 – walka w historii KSW, w której zmierzą się dwaj panujący mistrzowie

106 – nokautów mają łącznie na koncie zawodnicy KSW 39

108 – poddań mają łącznie na koncie zawodnicy KSW 39

Ponad 55 000 – fanów siedzi dziś na widowni PGE Narodowego

8000 – widzów znajduje się na samej płycie. To więcej niż całkowita pojemnośc takich hal jak Torwar czy poznańska Arena.

200 – dziennikarzy z polskich i zagranicznych mediów akredytowało się na KSW 39

10 000 – publikacji o KSW 39 pojawiło się w prasie, radiu i telewizji

15 metrów – wynosi przekątna 4 olbrzymich telebimów, które znajdują się nad państwa głowami

800 – lamp oświetla dzisiejsze wydarzenie

700 – metrów kwadratowych wszelkich multimediów znajduje się dziś na PGE Narodowym

14 – tirów przywiozło sprzęt potrzebny do stworzenia dzisiejszego widowiska

20 – kilometrów kabli łączy wszystkie urządzenia na KSW 39

200 – osób działa przy produkcji dzisiejszego wydarzenia

Historia KSW w liczbach

44 – gale KSW

14 – miast odwiedziło KSW do tej pory

18 – różnego typu aren gościło wydarzenia KSW

14 – lat KSW jest już na rynku MMA

369 – pojedynków łącznie odbyło na wszystkich galach KSW

50 godzin i 17 minut – trwały wszystkie pojedynki na galach KSW

97 – nokautów

116 – poddań

154 – decyzji

9 – sekund potrzebował Łukasz Jurkowski na znokautowanie Pawła Zalewskiego

18 – sekund potrzebował Daniel Dowda na odklepanie Roberta Świerblewskiego

17 – zawodników miało na biodrach pas mistrzowski KSW

2 700 000 – widzów ogląda średnio gale KSW w Polsacie i Polsacie Sport

42 – do tylu krajów docierają na żywo transmisje gal KSW

45 000 000 – złotych wynosi medialna wartość marki KSW

573 900 – fanów śledzi KSW w różnych mediach społecznościowych

358 000 – fanów zasiadło łącznie na trybunach wszystkich wydarzeń KSW

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.