UFC 214: ADAM WIECZOREK POZNAŁ RYWALA

Dwudziestego dziewiątego lipca w Anaheim odbędzie się gala UFC 214, a nasz reprezentant Adam Wieczorek (8-1) zadebiutuje na tej gali w starciu z niebezpiecznym Dimitry Smolyakovem (8-2). Przypomnijmy, że w walce wieczoru tego wydarzenia zobaczymy wyczekiwany rewanż w kategorii półciężkiej, w którym Jon Jones (22-1) spotka się z Danielem Cormierem (19-1).

'Siwy' jest mistrzem PLMMA, na swoim koncie ma osiem zwycięstw i jedną porażkę. O stójkę tego zawodnika dba Witold Kostka w klubie Paco Team Katowice, a pod okiem utytułowanego Maćka Poloka trenuje parter w Gracie Barra Chorzów. 'Siwy' w MMA zadebiutował w roku 2011, wtedy szybko poddał Adama Bizona, a później doznał pierwszej, a zarazem ostatniej porażki w karierze z rąk Marcina Tybury. Następnie miał trzy lata przerwy, wrócił na MMA Chalengers 9, uderzeniami stopując Ryszarda Raszkiewicza, a na Fighters Arena 10 bez większych problemów poddał debiutującego zapaśnika Andrzeja Debernego. W kolejnym roku zaczął od startów w PLMMA, już w pierwszych rundach przed czasem odprawiając Bartosza Jabłońskiego oraz Filipa Toe. 2015 rok Adam zakończył bardzo dobrze, na PLMMA 61 zdobywając pas wagi ciężkiej. W trzeciej odsłonie poddał mocnego Kevina Wiwatowskiego. W poprzednim roku Wieczorek zaczął od pierwszej obrony w Łomiankach, kiedy stanął do największego wyzwania w karierze i je zdał wielki test, już w pierwszej rundzie uderzeniami stopując faworyzowanego Zoumana Cisse. W ostatnim pojedynku zadebiutował na Spartan Fight 5, poddając już w pierwszej rundzie chaotycznego Ernesto Pape.

Rosjanin trafił do UFC po ośmiu zwycięstwach z rzędu, wygrywał efektownie przed czasem, cztery uderzeniami, a cztery przez poddanie. Mimo wszystko trzeba przyznać, że Smolyakov w tych walkach nie toczył jednak pojedynków z mocnymi przeciwnikami. Dimitry w debiucie wystąpił na UFC on FOX 20, gdy w drugiej rundzie poddał go Luis Henrique i zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie. W ostatniej walce "The Lifeguard" na UFC Fight Night 103 szybko uderzeniami pokonał go Cyril Asker. Trzeba dodać jeszcze, że zawodnik z Kaliningradu będzie bił się o utrzymanie w największej federacji na świecie.

Ponadto do karty walk dodano kolejne nowe trzy pojedynki oto one:

70kg: Josh Burkman (28-15) vs Drew Dober (17-8) - Wszyscy mogą się zastanawiać jak Burkman jest jeszcze w UFC po tym jak siedmiu startach w organizacji wygrał tylko raz pewnie na kartach sędziowskich z K.J. Noonsem. Niewątpliwie będzie to ostatnia szansa Josha, który ostatnio przegrywał na punkty z Paulem Felderem i Zackiem Ottowem, a przed czasem z Michelem Prazeresem. Dober miał ostatnio dobrą passę pokonując jednogłośną decyzją sędziów Scotta Holtzmana, a w niecałe dwie minuty po uderzeniach pokonał Jasona Gonzaleza. Dober w ostatniej walce wystąpił w Kanadzie na gali UFC 206 w drugiej rundzie poddał go Oliver Aubin-Mercier.

52kg: Aleksandra Albu (2-0) vs Kailin Curran (4-4) - Zawodniczka z Rosji pojawiła się w UFC po kolejnych szybkich zwycięstwach na lokalnych galach. Albu wraca po dwóch latach przerwy, bo przecież w największej federacji na świecie zadebiutowała w roku 2015. Aleksandra w Krakowie wystąpi na UFC Fight Night 64, która poddała w drugiej rundzie naszą reprezentantkę Izabelę Badurek. Curran będzie biła się o być, albo nie być w UFC, ponieważ ze swoich pięciu walk wygrała tylko jedną poddając pod koniec drugiej rundy Emily Kagan. Po tej walce Kailin szybko poddała go Felice Herrig, a na punkty Jamie Moyle.

77kg: Sage Northcutt (8-2) vs Claudio Puelles (7-2) - ''Super'' po świetnym początku został w łatwy sposób poddany w drugiej rundzie przez Bryane Barbarene. W kolejnej walce Northcutt wystąpił na UFC 200, gdzie wymęczył niejednogłośną decyzje sędziów w starciu z Enrique Martinem. W ostatniej walce Sage wystąpił na UFC on FOX 22, gdzie w drugiej rundzie poddał go Mickey Gall. ''El Nino'' w dorobku ma siedem zwycięstw w tym raz stawał do decyzji sędziów, a resztę walk kończył przed czasem. W swoim kraju bił się dla największej federacji jaką jest Inka FC. Claudio po pierwszej przegranej w karierze zaliczył kolejne dwa szybkie zwycięstwa. Puelles w debiucie wystąpił na UFC Fight Night 98, gdzie w drugiej rundzie uderzeniami zastopował go Martin Bravo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.