RIZIN FF: POZNALIŚMY SZCZEGÓŁY

Trzydziestego lipca w Japonii, a dokładniej w Saitamie odbędzie się kolejna gala Rizin FF, poznaliśmy większość pojedynków z karty walk.

W walce wieczoru w kategorii muszej, drugą w federacji stoczy Kyoji Horiguchi (19-2), który podejmie doświadczonego Hideo Tokoro (34-29-2). Zawodnik z American Top Team po nieudanej walce o pas zaliczył kolejne zwycięstwa w największej federacji na świecie. Kyoji pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Chico Camusa, Neila Serry oraz Ali Bagautinova. Tokoro po tym jak nie sprawdził się w federacji Bellator, wrócił właśnie na walkę w Rizin FF, gdy w pierwszej rundzie poddał Kizaemona Saige. W kolejnej walce przegrał przed czasem z Kronem Gracie, a w ostatnim pojedynku wrócił na tor zwycięstw, w niecałe dwie minuty poddając Edsona Yamamoto.

W walce wieczoru w kategorii muszej swoją drugą walkę w federacji stoczy Kyoji Horiguchi (19-2), który podejmie doświadczonego Hideo Tokoro (34-29-2). Zawodnik z American Top Team po nieudanej walce o pas zaliczył kolejne zwycięstwa w największej federacji na świecie. Kyoji pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Chico Camusa, Neila Serry oraz Ali Bagautinova. Tokoro po tym jak chociażby nie sprawdził się w federacji Bellator wrócił właśnie na walkę w Rizin FF, gdzie w pierwszej rundzie poddał Kizaemona Saige. W kolejnej walce przegrał przed czasem z Kronem Gracie, a w ostatnim pojedynku wrócił na tor zwycięstw w niecałe dwie minuty poddając Edsona Yamamoto.

Inne dodane walki:

61kg: Takafumi Otsuka (22-13-2) vs Anthony Birchak (12-4) - Japończyk każdemu znany jest jako weteran organizacji Deep. To nie wszystko, ponieważ znany jest z walk w prestiżowej federacji Dream, gdzie chociażby mógł walczyć dwukrotne z jednym z najlepszych zawodników tej kategorii wagowej na świecie jakim jest niewątpliwe Bibiano Fernandes. Otsuka po ostatniej porażce zaliczył kolejne cztery zwycięstwa z rzędu. Amerykanin po pięciu zwycięstwach z rzędu w tym chociażby w federacji MFC zapewnił sobie kontrakt z UFC. Birchak walczył tam ze zmiennym szczęściem, gdzie szybko przegrał przed czasem z Ianem Entwistle oraz Thomasem Almeidą, ale również szybko pokonywał on sam Joe Soto. Anthony dostał jeszcze szansę jednak w tym starciu się nie spodobał, kiedy niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Dileno Lopesa. W ostatnim starciu ''El Toro'' zadebiutował w Japonii, gdzie pewnie na kartach sędziowskich przegrał z Tatsuyą Kawajiri.

61 kg: Keita Ishibashi (8-5-1) vs Khalid Taha (10-0) - Japończyk po słabym początku, gdzie przegrywał choćby z Koji Horiguchi odbudował się na galach Shooto w pięciu kolejnych walkach szybko poddając bardziej doświadczonych zawodników. Keita stoczył ważne walki jednak w nich przegrał przed czasem z Yutą Nezu i zremisował niespodziewanie z Kazuhide Shirotą. W poprzednim roku Ishibashi zaliczył kolejne zwycięstwa poddając Tatsuye Ando i Ryo Okadą, a w ostatnim starciu zapadł kolejny remis z doświadczonym Shoko Sato. Zawodnik reprezentujący Niemcy w dorobku ma dziesięć zwycięstw z czego osiem zakończył efektownie przed czasem. Khalid ponadto walczył w największych federacjach w swoim kraju mowa oczywiście o GMC czy Fair FC. Taha w ostatnim starciu stanął do dużego wyzwania, gdzie niejednogłośną decyzją sędziów pokonał twardego Timo-Juhani Hirvikangasa.

48 kg: Miyuu Yamamoto (0-2) vs Cassie Robb (2-5) - 42-letnia fighterka będzie szukała pierwszego zwycięstwa zawodowego, a jeszcze wcześniej na początku czerwca stoczy walkę w Stanach Zjednoczonych na kolejnej gali KOTC. Miyuu zadebiutowała w poprzednim roku przegrywając w pierwszej rundzie z Reną Kubotą, a w kolejnej walce poddała ją również szybko Andy Nguyen. ''The Hulk'' rozpoczęła nieciekawie przegrywając przed czasem, ale w mocnej federacji Invicta FC. Cassie po pierwszym zwycięstwie zawodowym na gali KOTC przegrała na punkty w federacji SCL, a w walce o pas KOTC w czwartej rundzie po uderzeniach pokonała ją Andy Nguyen. W ostatnim starciu Robb wystąpiła po raz kolejny na gali KOTC, gdzie w drugiej rundzie po uderzeniach pokonała kolejną rodaczkę.

70 kg: Satoru Kitaoka (40-14-9) vs Yusuke Yachi (17-6) - Kitaoka miał serie pięciu zwycięstw z rzędu jednak przerwała to porażka o pas Pancrase, gdzie w czwartej rundzie przed czasem odprawił go Kazuki Tokudome. Satoru udanie wrócił na punkty pokonując Kota Shimoishi, a w pierwszej rundzie poddał Leonardo Mafre. W ostatnim starciu Japończyk zadebiutował w Rizin FF, gdzie po trudnym początku poddał efektownie Darona Cruickhanka. Yachi udanie wrócił po ostatnich porażkach, gdzie doznał ich chociażby z dobrze znanym w naszym kraju Kleberem Koike Erbstem i będącym teraz w największej federacji na świecie Alexandrem Volkanovskim. Yusuke w Pancrase wygrał dopiero niejednogłośną decyzją sędziów z Yuki Yamasaki, a następnie zachwycił w federacji Rizin FF. Japończyk w debiucie znokautował w 19 sekund zawodnika z Filipin, a w ostatniej walce również w pierwszej rundzie znokautował Darona Cruickshanka.

77 kg: Reina Miura (4-0) vs Lei'D Tapa (0-1) - ''King'' zadebiutowała w poprzednim roku na gali Deep szybko poddając również debiutującą rodaczkę. W kolejnej walce Reina zaskoczyła na kolejnej gali Deep pokonując pewnie jednogłośną decyzje sędziów Shayne Baszler mającą pojedynki w największej federacji na świecie. Miura następnie poddała w drugiej rundzie po emocjonującej walce zawodniczkę wrestlingu Jazzy Gabert. W ostatniej walce Japonka wystąpiła na Deep Jewels 16 pod koniec pierwszej rundy pokonując uderzeniami Kristin Handel z Niemiec. Przechodząc do Tapy znana ona jest z wrestlingu, a dodatkowo trenuje w American Top Team. "Queen of Rings" zadebiutowała w roku 2015, gdzie na gali Rizin FF na początku zaskoczyła jednak potem w pierwszej rundzie jednak po uderzeniach pokonała ją Gabrielle Garcia.

57 kg: Tenshin Nasukawa (3-0) vs Kizaemon Saiga (3-3) - Młody Japoński talent znany wszystkim z walk w Muay Thai spróbował swoich sił w MMA co na razie wychodzi mu bardzo dobrze. Tenshin w poprzednim roku po wstępnych problemach szybko pokonał Nikite Sapuna z Ukrainy, a dzień później wszedł w zastępstwo i poddał na początku drugiej rundy Dylana Kawika. Nasukawa w tym roku wystąpił w kolejnej walce, gdzie szybko i efektownie znokautował Francesco Ghigliotti z Włoch. Saiga zaczął od dwóch udanych starć w federacji Pancrase. W kolejnych walkach Kizaemon wystąpił na Rizin FF, gdzie przed czasem pokonał go Hideo Tokoro, a niejednogłośną decyzją sędziów Erson Yamamoto. Zawodnik z Sakai wrócił udanie przed czasem pokonując debiutującego zawodnika z RPA, a następnie pewnie na punkty pokonał go bardziej doświadczony Seiichiro Ito.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.