GLORY 43 W NOWYM JORKU: RAFAŁ DUDEK POZNAŁ RYWALA!

14 lipca 2017 roku gwiazdor DSF Kickboxing Challenge Rafał Dudek zadebiutuje w GLORY WORLD SERIES. Na hitowej gali GLORY  43 w Madison Square Garden w Nowym Jorku rywalem Polaka będzie Izraelczyk Itay Gershon.

Urodzony i wychowany w Jerozolimie, a obecnie mieszkający w podmiejskiej dzielnicy Tel Awiwu Gershon legitymuje się zawodowym bilansem 12 walk i tylko 4 porażek. Jest powszechnie uważany za najlepszego strikera spośród reprezentantów wszystkich sztuk walki w swoim kraju. W karierze amatorskiej wywalczył tytuł mistrza świata oraz Europy, a teraz stawia sobie za cel zdobycie największej nagrody w kickboxingu: pasa federacji GLORY.

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI O KICKBOXINGU

– Urodziłem się w Jerozolimie i dorastałem w okolicy zwanej Katamon – wspomina Gershon. – To było niebezpieczne miejsce, w okolicy roiło się od bandytów, a mój ojciec ciężko zachorował. Już jako dzieciak musiałem nauczyć się bronić. Zacząłem trenować, gdy miałem 14 lat, kiedy grupa starszych nastolatków pobiła mnie i jeden z nich dźgnął mnie nożem.

Ambitny Gershon nigdy się nie poddał i odnosił w ringu sukces za sukcesem. W świecie kickboxingu szybko stał się znany ze względu na spektakularną siłę i nietypową technikę, dzięki którym rozbijał kolejnych mocnych rywali. Teraz izraelski wojownik przynosi swoje umiejętności do GLORY w nadziei, że stanie się pierwszym mistrzem organizacji z Bliskiego Wschodu. Na drodze stanie mu jednak Rafał Dudek występujący także w Polsce na galach wiodącej federacji DSF Kickboxing Challenge.

RAFAŁ DUDEK: WSZYSTKIE WIADOMOŚCI

Obyty na międzynarodowych ringach 33-letni zawodnik z Nowego Sącza jako pierwszy Polak w historii związał się kontraktem na kilka walk z największą na świecie federacją kickboxingu – GLORY.

– Nie mogę wyrazić słowami tego, co teraz czuję. Rozpiera mnie duma, że będę reprezentował DSF Kickboxing Challenge i Polskę na gali Glory. Jestem związany z najlepszą organizacją kickboxingu w Polsce oraz z najlepszą na świecie. Występ w Madison Square Garden to absolutny szczyt marzeń każdego kickboksera czy zawodnika sztuk walki na świecie – mówi podekscytowany Dudek.

RAFAŁ DUDEK O WALCE Z JACKIEWICZEM NA DSF KC 10

Niespełna miesiąc wcześniej, bo 23 czerwca w Nowym Sączu Dudek wystąpi także w walce wieczoru na gali DSF Kickboxing Challenge 10. Jego rywalem będzie były bokserski mistrz Europy Rafał Jackiewicz. Po tym pojedynku nowosądeczanin skupi się na ostatnich szlifach przed amerykańskim debiutem.

Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu do nabycia na www.tiketto.pl oraz na www.dsfchallenge.com.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.