PROFESSIONAL FIGHTERS LEAGUE 1: WKRÓTCE INAUGURACJA

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-06-02

Nie Word Series Of Fighting, a nowa organizacja Professional Fighters League rozpocznie wkrótce nowe życie. Pierwsza gala odbędzie się trzydziestego czerwca w Stanach Zjednoczonych, a wydarzenie będzie transmitowane na jednym z kanałów telewizji NBC.

W walce wieczoru w wadze półśredniej Jon Fitch (29-7-1) spotka się z turniejowym mistrzem WSOF - Brianem Fosterem (27-9). Zawodnik z AKA po ostatniej porażce w karierze udanie wrócił pewnie na kartach sędziowskich wygrywając z Yushinem Okami. Następnie Jon zdobył pas WSOF na 30 edycji pewnie po mistrzowskim dystansie pokonał Joao Zeferino. W ostatniej walce Fitch na 35 edycji obronił pas również po mistrzowskim dystansie pokonując tym razem Jacka Shieldsa. Foster po wygraniu turnieju dostał szansę mistrzowską jednak w niej nie całych dwóch minut potrzebował na pokonanie go mistrz Justin Gaethje. Brian w ostatniej walce niespodziewanie już w pierwszej rundzie poddał doświadczonego Luiza Firmino.

W wadze ciężkiej Smealinho Rama (10-1) w klatce zmierzy się z Ronny Markesem (16-5). Kanadyjczyk wystąpił na WSOF 14, gdzie zdobył pas przed własną publicznością już w 51 sekund nokautując Derricka Mehmena. Rama wystąpił na 21 edycji, gdzie w pierwszej potencjalnej obronie tytułu stracił go przegrywając w trzeciej rundzie przez poddanie z Blagoiem Ivanovem. W ostatnim starciu Smealinho wrócił na tor zwycięstw w drugiej rundzie uderzeniami stopując Jake Heuna. Markes wrócił prawie po dwóch latach przerwy w poprzednim roku na gali Shooto Brasil 61, gdzie poddał go w pierwszej rundzie Cassio De Oliveira czyli nie dawny pretendent do tytułu wagi półciężkiej w KSW. Markes w tym roku wystąpił na KOTC, gdzie szybko poddał doświadczonego Tony Lopeza jednak w Rosji na gali M-1 Challenge 77 poddał go w pierwszej odsłonie Victor Nemkov.

W kategorii lekkiej Joao Zeferino (21-8) zawalczy z Hermanem Terrado (14-3-1). Brazylijczyk świetnie zaczął w WSOF już w pierwszej rundzie poddając Briana Fostera oraz Jorge Patino. W finale niespodziewanie w drugiej rundzie uderzeniami w rewanżu pokonał go Brian Foster. Joao próbował wrócić udanie w walce o pas jednak wtedy pewnie pokonał go Jon Fitch. W ostatniej walce Zeferino na początku trzeciej odsłony uderzeniami zastopował Jasona Higha. Zawodnik z Guam wraca po prawie dwóch latach przerwy, a w swoim dorobku ma walki choćby w Strikeforce czy Bellatorze. Herman jest na fali trzech zwycięstw z rzędu, gdzie błyskawicznie pokonywał rywali na gali Gladiator Challenge.

W kolejnym zestawieniu w wadze lekkiej pojawi się Jason High (20-6), który w ważnej walce podejmie Carosa Fodora (11-5). Zawodnik z American Top Team szybko po zwolnieniu z UFC znalazł nowego pracodawce. Jason w debiucie w WSOF w drugiej rundzie uderzeniami stopował Estevana Payana oraz Mike Ricci. W ostatniej walce High przegrał dość niespodziewanie na początku trzeciej odsłony uderzeniami z Joao Zeferino. Amerykanin po udanych walkach w federacji One FC wrócił dwa lata później w poprzednim roku na gali WSOF. Fodor na 27 edycji przegrał na punkty z Luizem Firmino, a następnie pokonał pewnie na kartach sędziowskich z Benem Fodorem.