FNG 68: MINAKOV DEMOLUJE ANTONIO SILVĘ

Wczoraj w St. Petersburgu odbyła się kolejna gala rosyjskiej organizacji Fight Nights Global. Podczas ich 68 eventu były mistrz Bellatora, Vitaly Minakov odprawił z kwitkiem weterana UFC i Strikeforce, Antonio ‘Bigfoota’ Silvę stopując go w drugiej rundzie ciosami w parterze. Podczas gali stoczono również pojedynek o pas wagi ciężkiej i zawalczyło kilku ciekawych zawodników.

W walce wieczoru niepokonany Sergey Pavlovich (11-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów reprezentującego Fight Nights Team Mikhaila Mokhnatkina (9-2-2). Pojedynek był cieżki do oglądania, obydwaj zawodnicy nie zabłysnęli, a komentujący to starcie zawodnik UFC, Artem Lobov wypunktował remis, będąc jednocześnie zniesmaczony zaangażowaniem obydwu zawodników. Na kartach punktowych zwycięzcą został jednak niepokonany Rosjanin, który bił celniej i mocniej, trafiając min. wysokimi kopnięciami swojego oponenta.

Dużo bardziej emocjonująca była jednak potyczka byłego mistrza Bellatora w wadze cięzkiej, Vitalija Minakova (20-0) z Brazylijczykiem, Antonio Silvą (19-12-1). Rosjanin wykorzystał swoje kickboxerskie korzenie, świetnie poruszał się na nogach i punktował rywala korzystając ze swojej szybkości. Koniec walki nastąpił w drugiej rundzie, po tym jak Rosjanin przewrócił rywala i dobił ciosami w parterze. 

Szybko ze swoją robotą uwinął się Ukrainiec, Nikita Krylov (22-5), który w niecałą minutę poddał duszeniem gilotynowym Chorwata, Stjepana Bekovaca (19-7). Chorwat poszedł po nogi i dał się złapać w technikę kończącą.

Podczas gali zobaczyliśmy również występ utytułowanego grapplera, który swoją karierę w sportach chwytanych robił w Stanach Zjednoczonych, Rustama Chiseva (2-1). Rosjanin uporał się ze swoim gruzińskim oponentem kończąc go w trzeciej rundzie ciosami w parterze. Poniżej pełne wyniki gali i wszystkie walki.

Walka o pas wagi ciężkiej:
120 kg: Sergey Pavlovich pokonał Mikhaila Mokhnatkina przez decyzję (48-47, 49-47, 49-47)

120 kg: Vitaly Minakov pokonał Antonio Silvę przez TKO (udrzenia w parterze) w drugiej rundzie (1:37 min)
93 kg: Nikita Krylov pokonał Stjepana Bekavaca przez poddanie (duszenie gilotynowe) w pierwszej rundzie (0:53 min)
120 kg: Tony Johnson pokonał Magomedbaga Agaeva przez TKO (seria ciosów) w pierwszej rundzie (1:20 min)
77 kg: Oleg Dadonov pokonał Jackiego Gosha przez decyzję
84 kg: Rustam Chsiev pokonał Giorgija Lobzhanidze przez TKO (uderzenia w parterze) w trzeciej rundzie (3:30 min)
93 kg: Artur Guseinov pokonał Hasana Yousefiego przez KO w drugiej rundzie (0:52 min)
77 kg: Vladimir Ivanov pokonał Dmitrija Arysheva przez decyzję
77 kg: Vasily Zubkov pokonał Islama Yashaeva przez poddanie (duszenie gilotynowe) w pierwszej rundzie (5:00 min)
 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.