YBN 9: UDANA GALA, POMIMO PROBLEMÓW

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-06-06

W sobotę w Niemczech, a dokładniej w Obertraublingu, odbyła się już 9 edycja Young Blood Night. Federacja zarządzana jest przez Polaka - Roberta Nossola. Kolejna gala się udała, ale nie obyło się bez problemów. Dwie godziny przed galą wypadło pięć walk, a jedna później w trakcie gali. Powodem był głównie post wśród muzułmanów, którzy nie byli w stanie walczyć.

Kibiców miało przyciągnąć starcie kobiety z mężczyzną w walce amatorskiej, i tak też się stało. Zawodniczka z Indii Komal Sharda poddała w drugiej rundzie rodaka Nikesha Agarwala.

W walce wieczoru po prawie trzyletniej przerwie wrócił nasz reprezentant Łukasz Kaśniewski (3-5), który wraz z teamem Ladies Fight Night pojawił się na tej gali. Był to jednak nieudany powrót, ponieważ niecałe dwie minuty potrzebował Wylson Monteiro (4-3) na efektowne zakończenie. Wystąpił również Łukasz Stanek (4-3), który zwycięstwem nad Nasiri Wajedem (0-1) wypracował sobie na kolejnej gali walkę o tytuł.

- Walka zaczęła się od kilku wymian w stójce, gdy Niemiec ruszył z mocnym atakiem, został skontrowany obaleniem. W parterze Niemiec podpinał gilotynę, ale przeszedłem do bocznej, w której pracowałem uderzeniami co spowodowało, że Niemiec zostawił rękę i zapiąłem duszenie trójkątne rękami. Uciekł, ale zostałem w bocznej, w której dalej pracowałem uderzeniami. Potem przeszedłem do kimury, z której też mi uciekł (był bardzo silny) , ale zainkasował kilka celnych uderzeń, które mocno go zakrwawiły. Ostatnia próba poddania go to była skretówka, której nie zdążyłem wyciągnąć, bo skończyła się runda. Druga runda to szybka moja akcja w stójce, dociśnięcie do siatki i wysokie obalenie, mocna praca łokciami w parterze z bocznej pozycji, przejście do dosiadu i zasypanie go gradem ciosów, po którym sędzia przerwał walkę - Powiedział nam zawodnik z Katowic po swoim ważnym pojedynku.

Gala głównie opierała się na zawodnikach z Indii oraz Niemiec, a starcia zapewniły wiele emocji. Pas wagi piórkowej zdobył Ali Reza Sarwari (2-2), który w drugiej rundzie poddał Ritesha Reddy (0-1). Warto wspomnieć o zwycięstwie Michael Deiga-Scheck (5-2) z Brazylii, który efektownie zadebiutował w federacji.

Przypomnijmy, że kolejna już jubileuszowa gala Young Blood Night odbędzie się dwudziestego trzeciego września, po raz pierwszy w Polsce. Pierwsza gala Roberta Nossola w naszym kraju odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu, a właśnie na niej Stanek dostanie mistrzowską szansę. W walce wieczoru pojawi się Polak mający pojedynki w UFC, więcej informacji już niebawem.