AGATA PERENC NAJLEPSZA W BUKARESZCIE

Wspaniale spisała się Agata Perenc (-52kg) w turnieju rangi Europan Open w Bukareszcie. Reprezentantka Polski wygrała wszystkie 4 walki i zdobyła złoty medal.

Agata Perenc w eliminacjach wygrała przez ippon z Brytyjką Abbi Blackie, a w ćwierćfinale także przed czasem z Rumunką Roxaną Ioancą. W półfinale Polka zdobyła 2 waza-ari, a jej rywalka Niemka Nieke Nordmeyer tylko jedno. W tej sytuacji Agata po raz 1 w karierze znalazła się w finale EO, a w pojedynku o złoty krążek pokonała po 4 min (waza-ari) Włoszkę Giulię Pierucci.

W wadze -66kg na 7 miejscu został sklasyfikowany Aleksander Beta. Wygrał z Rumunem Bertalanem Farkasem i Francuzem Franckiem Vernezem, a później poniósł 2 porażki z Włochami - Matteo Medvesem i Manuelem Lombardo.

Pozostali Polacy nie znaleźli się na miejscach punktowanych. W kategorii -48kg Joanna Stankiewicz przegrała z faworytką i jak się okazało złotą medalistką Monicą Ungureanu z Rumunii. Katarzyna Wiszniewska była lepsza jedną karą od Holenderki Kim Akker, ale potem została pokonana przez Portugalkę Marię Siderot. Adrian Wala (-60kg) przegrał z Francuzem Kamalem Fikri. Wiktor Mrówczyński (73 kg) pokonał Hiszpana Pablo Monco Garcię Sancheza i przegrał w dogrywce z Mołdawianinem Cornelem Andriesem.

Do półfinału rumuńskich zawodów dotarł Maciej Sarnacki (+100 kg). Wygrał 2 walki przez ippon, m.in. z Austriakiem Danielem Allerstroferem. Później niestety nie wiodło mu się tak dobrze i znalazł się poza strefą medalową.

Również na 5 pozycjach zawodach zakończyły Urszula Hofman (-70kg) i Beata Pacut (-78kg). Obie wygrały walki eliminacyjne, ale doznały porażki w ćwierćfinałach. W repesażach Urszula Hofman pokonała po 6 min i 46 sek Włoszkę Alessandrę Prosdocimo, a Beata Pacut wygrała po 77 sek z inną reprezentantką Italii Lindą Politi. Walki o brązowe krążki rozstrzygnęły na swoją korzyść rywalki naszych judoczek.

W II dniu turnieju punktowane 7 miejsce zajął Patryk Ciechomski (-90kg). Wygrał 2 z 4 pojedynków, m.in. po dogrywce z Niemcem Toni Grohnem.

Pozostali Polacy odpadali w eliminacjach. Pojedyncze walki wygrywali - Wiktor Mrówczyński (-73kg), Radosław Koszczyński (-81kg), Jakub Kubieniec (-81kg), Tomasz Szczepaniak (-90kg) i Tomasz Domański (-100kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.