DSF KC 10: BARTOSZ BATRA W HISTORYCZNEJ WALCE

23 czerwca w Nowym Sączu wrocławianin Bartosz Batra zmierzy się z Białorusinem Yurim Zhukowskym. Będzie to nie tylko pierwsza, historyczna walka na zasadach Muay Thai na gali DSF Kickboxing Challenge, ale przy okazji również konfrontacja na najwyższym światowym poziomie.

“Zaczynamy od prawdziwej armaty! Od dłuższego czasu z ogromnym zainteresowaniem oglądam walki w Muay Thai. Wielu zawodników walczących w K-1 zaczynało od tej sztuki. To naturalna konsekwencja. Techniki Muay Thai są bardzo widoczne w wielu kickbokserskich starciach. Jest to początek promowania boksu tajskiego na galach naszej federacji. Ale spokojnie, nadal głównie będziemy skupiać się na K-1. Chcemy po prostu dać szansę najlepszym” – powiedział Sławomir Duba, prezes DSF Kickboxing Challenge, który prywatnie jest ogromnym fanem Muay Thai.

Bartosz Batra reprezentuje wrocławski klub KO Gym Wrocław. To polski kickbokser, zawodnik boksu tajskiego oraz taekwondo. Był brązowym medalistą mistrzostw świata (2005), dwukrotnym wicemistrzem Europy (2004, 2005) oraz czterokrotnym mistrzem Polski (2002-2006) w taekwondo, złotym (2012) oraz srebrnym (2010) medalistą Pucharu Świata organizacji WAKO, a także mistrzem świata amatorów K-1.

To aktualny numer 1 kategorii do 65 kg w rankingu Madfight24. Nie przegrał w czterech ostatnich walkach. Od maja 2016 pokonał Cezarego Zugaja Juniora, Vitalija Kazakova, Chec Bina oraz Panrita Rattanaburi. Ostatnie dwie walki z przeciwnikami z Tajlandii stoczył na pełnych zasadach Muay Thai na galach organizacji A1. Batra łączy karierę zawodnika z obowiązkami trenera. Od paru lat związany jest m.in. z Tyberiuszem Kowalczykiem, który na gali KSW 39 przegrał z Mariuszem Pudzianowskim. Batra ma 31 lat i mierzy 170 centymetrów wzrostu.

Yuri Zhukovsky to wielokrotny reprezentant Białorusi w Muay Thai. Kilkukrotnie sięgał po złoty medal Mistrzostw Świata i Europy. Większość ze swoich ponad 40 walk zakończył zwycięstwem. 34-letni Białorusin mierzy 165 cm wzrostu.

W walce wieczoru gali w Nowym Sączu miejscowy gwiazdor Rafał Dudek skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem Świata i Europy w boksie Rafałem Jackiewiczem. Popularny w całej Polsce raper i kickbokser Jurek „JURAS” Wroński zmierzy się z pochodzącym z Krakowa Piotrem Sokołem. Wielką atrakcją gali będzie bardzo mocno obsadzony mecz międzypaństwowy Polska vs Ukraina.

Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge 10, która odbędzie się 23 czerwca w hali MOSiR w Nowym Sączu do nabycia na www.tiketto.pl oraz na www.dsfchallenge.com.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.